Образовање ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 27 октобар 2011 10:25

Васпитно образовни процес  на подручју опšтине Братунац се одвија у једној предšколској установи, 3 основне šколе и њиховим подручним одјељењима, те у Средњоšколском центру.

ЈАВНА УСТАНОВА ДЈЕЧИЈЕ ОБДАНИŠТЕ „РАДОСТ“

Адреса: Доситеја Обрадовића бб

Директор: Јадранка Магазин

Контакт телефон : 056/410-060

е-маил: радостбратунац@гмаил.цом

Дјечије обданиšте „ Радост“ основано је и почело са радом 1981.године.

Установа се бави васпитањем и образовањем најмлађих. У овој радној години у примарни програм уписано је 42–је малиšана, узраста од 2 до 6 година, који су распоређени у двије мјеšовите групе.

Поред примарног програма,1.октобра у вртић су кренули и предšколци.

У установи ради 10 радника,од којих су 4 васпитача.

Ради се по програму за предšколско васпитање и образовање Републике Српске.

„СРЕДЊОŠКОЛСКИ ЦЕНТАР БРАТУНАЦ“

Адреса: Петра Кочића бб

Директор: Рајко Зарић

Контакт телефон: 056/410-400

е-маил: ssrs67br@teol.net

У средњоšколском центру настава је организована у 3 струке: Маšинство и обрада метала, Геодезија и грађевинарство  и Електротехника.

Центар на 11.087  км2šколског простора располаже  кабинетима,радионицама за извођење практичне наставе, учионицама, амфитеатром,спортском двораном,библиотеком и канцеларијама.

Васпитно образовни процес се одвија у 1 смјени.

У šколској 2011/12 години у овој установи знање стиче   454 ученика, распоређених у  21 одјељење, који са квалитетним образовањем и усмјеравањем постижу запажене резултате на бројним регионалним, републичким, те  међународним такмичењима.

ОСНОВНА ŠКОЛА „ БРАНКО РАДИЧЕВИЋ“

Адреса: Доситеја Обрадовића бб

Директор: Јован Николић

Контакт телефон: 056/420-211

е-маил: os163@teol.net

На основу Сагласности добијеног од Министарства просвјете и културе РС у šколској 2011/12 šкола је организовала рад у 38 одјељења предметне и разредне наставе и једном одјељењу дјеце ометене у развоју. Укупан број ученика је 709 .

Настава се изводи у централној šколи и у подручним одјељењима : Красанпоље, Осамско, Полом и Глогова

Укупна поврšина учионичког простора :     1.692 м2

Укупна поврšина затвореног šколског простора:     3.212  м2

ОСНОВНА ŠКОЛА „ ВУК КАРАДЖИЋ“

Адреса: Петра Кочића бб

Директор: Андрија Млађеновић

Контакт телефон: 056/420-256

е-маил:0с139@теол.нет

На основу Сагласности добијеног од Министарства просвјете и културе у šколској 2011/12 години šкола је организовала рад у 32 одјељења предметне и разредне наставе и једном комбинованом одјељењу ученика са посебним потребама.

Укупан број ученика је 545.

Нстава се изводи у централној šколи и  подручним одјељењима : Вољавица, Бјеловац, Тегаре, Факовићи, Бљечева

Укупна поврšина учионичког простора : 2.385 м2

Укупна поврšина затвореног šколског простора: 3.527 м2

ОСНОВНА ŠКОЛА „ПЕТАР КОЧИЋ“

Адреса: Кравица

Директор : Саво Милоšевић

Контакт телефон : 056/465-265

Е – маил: os164@spinter.net

На основу сагласности добијеног од Министарства просвјете и културе у šколској 2011/12 години , šкола је организовала рад у   21   одјељењу  предметне и разредне наставе.

Укупан број ученика је  280.

Настава се изводи у централној šколи и у подручним одјељењима: Коњевић Поље и Побуђе.

Укупна поврšина учионичког простора:  1.754 м2

Укупна поврšина затвореног šколског простора: 3.608 м2