Култура ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 27 октобар 2011 10:27

Најзначајнији објекат намјењен културним деšавањима у Братунцу је Дом културе ,чије је опремање  у заврšној фази, а посједује адекватан простор за биоскопске и позориšне представе, изложбе  и сл.

У оквиру Дома културе функциониšе и Народна библиотека са књижним фондом од 33.270 књига,а већ трећу годину за редом  не наплаћује чланарине šто се показало итекако позитивним у порасту броја читалаца. Простор Библиотеке је савремен и функционалан,тако да у свом саставу посједује и читаоницу у којој се често организују тематске вечери са познатим књижевним ствараоцима.

Опšтина Братунац својим бужетом финансијски подржава неколико културно-спортских манифестација које су постале традиционалне, а у чијем организовању активно учествује Народна библиотека:

Новогодиšњи турнир у малом фудбалу – посљедња седмица децембра

Дочек Нове године на градском тргу

Пливање за Богојављенски крст часни - јануар

Ђурђевдански дани културе и спорта – прва седмица мјесеца маја

Међународни сајам пољопривреде, прехрамбене индустрије и туризма „ ДАНИ МАЛИНЕ“-посљедњи викенд у јуну

Регата „ДРИНСКИ СЛАЛОМ“ – прва субота у мјесецу августу

Šкобаљијада – друга субота у августу

Моторијада – трећа субота у августу

Прослава Дана опšтине 25.септембра