Aktuelno:
Opština Bratunac
Turizam PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator   
četvrtak, 27 oktobar 2011 10:34

Reci svima
There are no translations available.

Sektor turizma nije jedan od razvijenih sektora privrede u opštini Bratunac,ali predstavlja značajnu mogućnost za stvaranje prihoda .

Na području MZ Krasanpolje nalazi se turistički atraktivna lokacija uz rijeku Drinu do koje je obezbjeđena putna komunikacija, uređen je prostor za plažu sa nadstrešnicama, dovedena je voda, struja i obezbjeđena je rasvjeta.Na istom lokalitetu izgrađena su sportska igrališta,igraonica za djecu, skakaonice, javni toalet i pečenjare za roštilje.U okviru gradske plaže koja zauzima površinu od 10 ha urađen je i prostor za kampovanje koji je površine 0,2 ha.             

Lovni tereni su najvećim dijelom u brdskom području opštine, na nadmorskoj visini od 174 do 772 m i na površini od 29.996 ha. Organizovanje  lova u nadležnosti je lovačkog društva „Čauš“, a bratunačka lovišta bogata su medvjedima, divljim svinjama, lisicama, kunama, divljim mačkama,jazavcima, zečevima, fazanima, poljskim i šumskim jarebicama.

Protičući kroz područje opštine Bratunac, rijeka Drina sa 14 manjih riječnih tokova raskošan je dar prirode i do sada je bila najatraktivnija za ljubitelje sportskog ribolova.

U rijeci Drini dominantno je prisustvo ribe mladica, škobalj, kao i kapitalnih primjeraka klena,mrene i soma. Od pritoka rijeke Drine, u svrhu poribljavanja potočnom pastrmkom najzanimljivije su Loznička, Grabovačka i Slapašnička rijeka, na kojima postoje optimalni uslovi za izgradnju ribnjaka i proizvodnju konzumn ribe, kao i mlađi pastrmke.

Priobalno područje uz rijeku Drinu atraktivno je za izgradnju sportskih objekata i terena za sportske aktivnosti. Brzi tok rijeke Drine, na prostoru između Perućanskog i Zvorničkog jezera, pruža idealne prirodne uslove za organizovanje splavarenja, što je opština Bratunac prepoznala i  5 godina za redom je organizator i pokrovitelj regate  „ DRINSKI SLALOM“ koja je  postala tradicionalna manifestacija i koja iz godine u godinu okuplja sve više učesnika i turista.

alt