НАЈАВА:10. Међународни сајам пољопривреде, прехрамбене индустрије и туризма ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 23 јун 2016 10:51

У Братунцу ће 24. и 25.јуна бити одржан 10. Међународни сајам пољопривреде, прехрамбене индустрије и туризма „Дани малине 2016“. Ову манифестацију организује Општина у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде РС те међународним организацијама CARE и ЈИЦА које финансијски подржавају пројекте развоја пољопривреде у овој локалној заједници.
Предсједник Организационог одбора сајма Вјекослав Стевановић саопштио је да су у спортској хали површине око 700 м2 уређена 63 штанда, те да ће током овогодишњих „Дана малине“ своје производе и услуге промовисати 65 излагача из региона.
Он је рекао да је  припремљен и простор испред хале који традиционално користе излагачи пољопривредних машина.
-Ове године су на том простору постављене надстрешнице за произвођаче малине и другог воћа, затим поврћа, меда и млијечних производа, рекао је Стевановић.
Истакао је да ће општина 24.јуна организовати вечеру за  излагаче и додјелу захвалница, уз културно-забавни програм.
Организатори овогодишњег сајма предвидјели су извлачење награда за посјетиоце.
Манифестација „Дани малине“ биће свечано отворена  у 11 часова након чега је планиран обилазак сајма и додјела награда најуспјешнијим произвођачима.
Организациони одбор „Дана малине 2016“  најавио је  стручна предавања из области пољопривреде: малинарства, пчеларства, мљекарства и пластеничке производње која ће бити одржана 24. и 25.јуна у братуначкој киносали.
У циљу развоја малинарства општина Братунац, уз подршку Јапанске агенције за међународни развој ЈИЦА, проводи пројекат „Обнављање и подизање нових засада малине и купине“. Општина је, осим тога, формирала властити расадник на подручју мјесне заједнице Кравице из које ће се већ од наредне јесени обезбиједити нове саднице малине за заинтересоване пољопривредне произвођаче.
Подршку производњи јагодичастог воћа пружа и ресорно министарство у Влади РС које ће  финансирати пројекат изградње система за наводњавање на цијелом подручју општине Братунац.