ДОО „Малина-Братунац“ врши продају сертификованих садница малине категорије „изданак голих жила“

maline 1

ДОО „Малина-Братунац“ обавјештава све самосталне произвођаче јагодастог воћа, удружења, задруге и хладњачаре да ово предузеће врши производњу и продају сертификованих садница малине категорије „изданак голих жила“.

На основу пратеће докуметације, уз садни материјал купац може остварити право на подстицај од Министарства пољопривреде РС.

Куповином ових садница стиче се право на бесплатну савјетодавну помоћ  приликом подизања засада.

Испорука садница из  расадника предвиђена  је од 05.10. 2018. године.

Сви информације могу се добити путем телефона 056-465-180,   e-mila: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или у  сједишту предузећа на адреси Кравица бр. 1, 75420 Братунац.

maline 1
MALINE 3

На расаднику ДОО „Малина-Братунац“ изграђен резервоар за воду

bunar

Италијанска  развојна  агенција  „Cooperacione allo Sviluppo“  и Општина Братунац   реализовали су пројекат изградње резервоара за потребе наводњавања расадника ДОО „Малина –Братунац“  .
У оквиру овог пројекта изграђен је резервоар  за потребе наводњавања расадника  чија је укупна вриједност  26.007,00 КМ. Извођач радова је  ДОО „Прогрес“ Братунац.

11.09.2018.год. званично је и потписан Акт о донацији наведеног резервоара којим  исти постаје власништво Општине Братунац и ДОО “Малина Братунац“.
 bunar 2

Расаднику ДОО „Малина Братунац“ дониран трактор

rasadnik 2

foto:UPS Media Srebrenica

Расаднику „Малина Братунац“ уручен је трактор који ће умногоме олакшати радове у самом расаднику. Трактор са помоћним додацима донација је италијанске агенције „Цооперазионе алло Свилуппо“.

Сарадња узмеђу општине Братунац и италијанске развојне агенције „Цооперазионе алло Свилуппо“ траје већ десет година, а у том периоду реализовано је више пројеката вриједних преко 200.000 марака.

„Ти пројекти се односе углавном на пољопривреду и помоћ пољопривредним произвођачима, удружењима, а посљедњи већи пројекти су реализовани са локалним расадником, који је сигурно основ за производњу малине на овом подручју. Ових дана треба да почне изградња резервоара, како бисмо комплетирали систем за наводњавање за цијели расадник. Захваљујемо се за подршку коју смо до сада имали јер без њихове помоћи и помоћи неких других организација сигурно не бисмо сами успјели“, изјавио је Недељко Млађеновић, начелник општине Братунац.

„Нама је јако важна сарадња коју имамо са начелником и општином Братунац. Ово је први дио донације, слиједи изградња резервоара, тако да ћемо на тај начин заокружити проблем наводњавања расадника. Још једном желим да се захвалим начелнику за сарадњу, за нас је јако важно да наставимо ту сарадњу, и да у што већој мјери подржимо пољопривредне произвођаче у овом дијелу БиХ,“, рекао је Марко Спада, програм-менаџер за БиХ агенције „Цооперазионе алло Свилуппо“.

Директорица расадника Марина Јовановић рекла је да ће трактор доста олакшати радницима

„Ми ћемо ове године произвести милион и по садница малине, а трактор је веома вриједна донација. Резервоар који ћемо тек израдити  много ће олакшати, јер смо имали доста проблема око наводњавања“, рекла је Марина Јовановић.

Вриједност донације је око 30.000 марака.

"МАЛИНА-БРАТУНАЦ" д.о.о. организује обуку на тему „Рад и одржавање система за наводњавање“

Bratunac sistem za navodnjavanje

"МАЛИНА-БРАТУНАЦ" д.о.о. у сарадњи са Општином Братунац организује обуку за све будуће кориснике система за наводњавање на подручју општине Братунац

Обуку ће вршити Професор Младен Тодоровић, стручњак из области наводњавања у сарадњи са представницима Јединице за координацију пољопривредних пројеката Министарства за пољопривреду, шумарство и водпривреду РС.

Тема обуке је „Рад и одржавање система за наводњавање“

Обука ће се обавити дана 22.(петак) 06. 2018.году у са почетком у 10,00 часова у Дому културе у Братунцу (Скупштинска сала).

Позивају се сви предсједници мјесних заједница и будући корисници система за наводњавање са подручја општине Братунац да присуствују овој обуци.

На расаднику малине овог прољећа успјешно завршени прољећни радови

IMG 1502

На расаднику малине у Чолаковићима овог прољећа успјешно су завршени прољећни радови.Вредне жене су завршиле са својим уобичајним  радовима (ђубрења и пљевљења).

Захваљујући пројекту  SWG Дрина Тара, који је финансирао систем за наводњавање,  на расаднику   је постављен  систем за орошавање. Вредност пројекта је 18.990,00 КМ, а извођач радова је „Биос" Високо .

У току је израда трафо станице  прикључног далековода Оправдићи-Чолаковићи за потребе расадника и села Поповића и Чолаковића. Извођач радова  је "Електродистрибуција Братунац". Пројекат финансирају УНДП и Општина Братунац.

Тренутно се ради  и на изради резервоара за потребе расадника  и довод питке  изворске  воде. Извођач радова је "Технометал" Власеница,  а финансира их Општина Братунац   и Cooperacione италијанска организација
IMG 1506

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3