ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ПРОДАЈУ САДНИЦА МАЛИНЕ

Предузеће 'Малина-Братунац' д.о.о. објављује

ЈАВНИ ПОЗИВ
за продају садница малине

Предузеће ''Малина-Братунац'' д.о.о. обавјештава све заинтересоване пољопривредне произвођаче, пољопровредне задруге, организације и удружења, да је почео упис и резервисање количина садница малине за продају.

''Малина-Братунац'' у свом расаднику у Чолаковићима производи садницу малине категорије 'изданак голих жила', и то сорте Виламет и Микер.

Саднице ће бити доступне за дистрибуцију у другој половини октобра, а динамика испоруке је флексибилна у зависности од потреба купца.

Саднице малине садрже сву потребну документацију о здравственој исправности и сортној чистоћи, као и потребне документе за остваривање права на подстицаје за набавку садног материјала.

Нашим купцима на располагању су и бесплатне услуге савјетодавног тима агронома у виду теренских обилазака, стручне литертуре и стручних савјета.

Све информације о начину поруџбе, куповине и испоруке садница, можете добити путем наших контаката:
Тел: 056/ 465-180

Predstavnici Svjetske banke u posjeti rasadniku malina

svjetska banka 1

Predstavnici Jedinice za kordinaciju poljoprivrednih projekata Republike Srpske, opštine Bratunac  i Svjetske banke posjetili su rasadnik maline DOO"MALINA-BRATUNAC" u cilju implementacije projekta „Izgradnja sistema za navodnjavanje na području opštine Bratunac“

Predstavnici ovih institucija željeli su i lično da se upoznaju i uvjere u kvalitet sadnica koje proizvodi DOO „Malina-Bratunac“ , koji  je  jedan od glavnih snabdjevača sadnicama  maline poljoprivrednih proizvođača sa područja naše opštine. Na sastanku  je dogovarano da DOO „Malina-Bratunac“, nakon izgradnje sistema za navodnjavanje, svojim  iskustvom  pomogne  poljoprivrednim proizvođačima  malina.

S obzirom da se u savremenim uslovima proizvodnje navodnjavanje smatra dopunskom agrotehničkom mjerom, usavršavanje i tehnika navodnjavanja više su nego korisni  za same proizvođače malina. S tim u vezi prof.Mladen Todorović  vodiće zasposlene u DOO „Malina-Bratunac“  na usavršavanje iz oblasti navodnjavanja, u trajanju od mjesec dana, na institutu u Bariju, gde je zaposlen kao profesor na Odsjeku za upravljanje vodnim i zemljišnjim resursima: navodnjavana poljoprivreda.

svjetska banka 2

ИЗВРШЕН ТЕХНИЧКИ ПРИЈЕМ НАМЈЕНСКОГ ОБЈЕКТА ИЗГРАЂЕНОГ за потребе расадника малине ДОО „МАЛИНА-БРАТУНАЦ

rasadnik 2

Након завршетка грађевинско-занатских радова на изградњи  намјенског објекта за потребе расадника малине ДОО „МАЛИНА-БРАТУНАЦ“, општина Братунац,  у сарадњи са УНДП-ом организовала је технички пријем објекта.

Технички пријем објекта извршен   је дана 26.05.2017.год. након чега ће се објекат ставити у употребу.

Радови су изведени  у складу са Уговором  бр.UNDPBIH-16-214-SRRP-ARS INŽENJERING-W.
Укупна вриједост радова без ПДВ-а је 100.705,63 КМ а изградњу објекта финансирао је  УНДП БиХ, уз суфинансирање општине Братунац.

Радове је изводио  ДОО „Арс инжењеринг“  из Бања Луке  а надзор над извођењем радова у име општине Братунац вршио је  Младен Николић  из Братунца.

rasadnik 1
 rasadnik 3

DOO „Malina-Bratunac“ učestvovalo na godišnjoj konferenciji Saveza proizvođača i otkupljivača jagodičastog voća u BiH

Аутор Rada Veselinovic дана .

marina konferencija

Savez proizvođača i otkupljivača jagodičstog voća u BiH organizovao je 25.04.2017.god. u Sarajevu šestu godišnju konferenciju, uz podršku USAID/Sweden FARMA II projekta i švicarskog Caritas-a,  kojoj su prisustvovali i prestavnici DOO „Malina Bratunac“.

Na konferenciji pod sloganom "Ima li još vremena za BiH malinu"  preko 90 učesnika imalo je priliku da sazna više o trendovima vezanim za proizvodnju i plasman jagodičastog voća u BiH i svijetu- zahtjevi tržišta i obaveze proizvođača, kao i upotrebu pesticida,  higijene berbe maline i kvaliteta sadnog materijala  koji je osnova  u proizvodnji jagodičastog voća.

Nakon rekordne proizvodnje malina u 2016. godini (preko 22.000 tona), data je zajednička procjena da će između 30 i 70% ovogodišnjeg  roda biti izgubljeno zbog nepovoljnih vremenskih prilika u januaru i aprilu ove godine. Na konferenciji je razgovarano i o prošlogodišnjim problemima u izvozu, ali je dat zaključak da će glavni problem ove godine biti vezan za proizvedene količine i kvalitet proizvoda.

Pored prezentacija koje su održali poznati domaći i regionalni stručnjaci, održani su i okrugli stolovi na temu proizvodnje i marketinga jagodičastog voća, kao i savjetodavnih usluga u BiH.

Учешће ДОО „Малина Братунац“ на тродневној радионици ''Подршка интегралном економском развоју кроз одрживо коришћење природних ресурса и зелених ланаца вредности“

marina 1

Директор ДОО "Млина Братунац“ Марина Јовановић присуствовала је тродневној радионици ''Подршка интегралном економском развоју кроз одрживо коришћење природних ресурса и зелених ланаца вредности'', коју је организовала Стална радна група за регионални рурални развој (SWG) у сарадњи са Организацијом Уједињених нација за храну и пољопривреду (ФАО) од 19. до 21. Априла, у хотелу ''Ројал спа'' у Бањи Ковиљачи.

Учесници ове радионице  били су из 31, углавном, пограничне општине из Србије, БиХ, Хрватске и Црне Горе, као и стручњаци из Данске.

Циљ радионице је развијање пословних паартнерстава , умрежавање у кластер организације и унапређење малих предузетника за пословање у руралним подручјима. Кључна улогу има „Озелењавање“ ланац вриједности / утицај на животну средину.

Предавачи су били Сузана Ђорђевић –Милошевић, Ирена Дзимревска, Ларс Албаек, Александар Дамњановић и представник ФАО.

marina

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3
logoMalina