"МАЛИНА-БРАТУНАЦ" д.о.о. организује обуку на тему „Рад и одржавање система за наводњавање“

Bratunac sistem za navodnjavanje

"МАЛИНА-БРАТУНАЦ" д.о.о. у сарадњи са Општином Братунац организује обуку за све будуће кориснике система за наводњавање на подручју општине Братунац

Обуку ће вршити Професор Младен Тодоровић, стручњак из области наводњавања у сарадњи са представницима Јединице за координацију пољопривредних пројеката Министарства за пољопривреду, шумарство и водпривреду РС.

Тема обуке је „Рад и одржавање система за наводњавање“

Обука ће се обавити дана 22.(петак) 06. 2018.году у са почетком у 10,00 часова у Дому културе у Братунцу (Скупштинска сала).

Позивају се сви предсједници мјесних заједница и будући корисници система за наводњавање са подручја општине Братунац да присуствују овој обуци.

На расаднику малине овог прољећа успјешно завршени прољећни радови

IMG 1502

На расаднику малине у Чолаковићима овог прољећа успјешно су завршени прољећни радови.Вредне жене су завршиле са својим уобичајним  радовима (ђубрења и пљевљења).

Захваљујући пројекту  SWG Дрина Тара, који је финансирао систем за наводњавање,  на расаднику   је постављен  систем за орошавање. Вредност пројекта је 18.990,00 КМ, а извођач радова је „Биос" Високо .

У току је израда трафо станице  прикључног далековода Оправдићи-Чолаковићи за потребе расадника и села Поповића и Чолаковића. Извођач радова  је "Електродистрибуција Братунац". Пројекат финансирају УНДП и Општина Братунац.

Тренутно се ради  и на изради резервоара за потребе расадника  и довод питке  изворске  воде. Извођач радова је "Технометал" Власеница,  а финансира их Општина Братунац   и Cooperacione италијанска организација
IMG 1506

ДОО "МАЛИНА-БРАТУНАЦ" ОРГАНИЗУЈЕ СТРУЧНО ПРЕДАВАЊЕ

"МАЛИНА-БРАТУНАЦ" д.о.о. у сарадњи са Општином Братунац организује стручно

ПРЕДАВАЊЕ

Предавање се одржати у петак 23.02.2018. године у Скупштинској сали Општине Братунац у згради Дома културе са почетком у 12:00 часова.

Тема предавања је "Савремене технологије у производњи воћа и пластеничкој производњи поврћа". Предавање ће одржати стручњаци из области фитофармације и исхране и ђубрења биљака.

За све присутне обезбјеђена је пригодна закуска као и промотивни материјал и стручна литература.

ДОО„МАЛИНА –БРАТУНАЦ „ У САРАДЊИ СА ОПШТИНОМ БРАТУНАЦ ОРГАНИЗУЈЕ ПРЕДАВАЊА О САВРЕМЕНОЈ ПРОИЗВОДЊИ МАЛИНЕ

ДОО „Малина –Братунац „  у сарадњи са општином Братунац, објављује

П О З И В

Свим пољопривредним произвођачима са подручја општине Братунац, да присуствују предавању о савременој производњи малине на тему “ Основна и фолијарна исхрана и заштита малина“.

Предавање ће бити одржано 09.02.2018.године у биоскопској  сали у Братунцу, са почетком у 12:00 часова.

Присутни произвођачи  ће имати прилику да се упознају са савременим принципима исхране малине како хемијским тако и микробиолошким  ђубривима.Такође ће бити речи  и  о заштити малине са препаратима  који су дозвољени у ЕУ.

Присутним произвођачима  обезбијеђен је  промотивни материјал о малини.

Предавачи су представници: „BASF, NOVOPROM и АGROUNIK“

Директор  ДОО "Малина-Братунац
                                                                                                                                           Марина Јовановић

ДОО „Малина Братунац“ испоручила саднице са расадника малине у Чолаковићима уговореним купцима.

malina 1

ДОО „Малина Братунац“ испоручила је саднице са расадника малине у Чолаковићима уговореним купцима. Са овог расадника 06.11.2017.год.испоручено је  4.900 садница малине сорте Виламет Удружењу „Форум жена“ Милићи,  а 10.11.2017.год. испоручено је  23.000 садница малине сорте Виламет општини Зворник.

Предузеће ДОО ''Малина-Братунац'' обаавјештава све заинтересоване пољопривредне произвођаче, пољопровредне задруге, организације и удружења,  да се врши продаја садница малине.

''Малина-Братунац'' у свом расаднику у Чолаковићима производи садницу малине категорије 'изданак голих жила', и то сорте Виламет и Микер.

Саднице малине садрже сву потребну документацију о здравственој исправности и сортној чистоћи, као и потребне документе за остваривање права на подстицаје за набавку садног материјала.

Купцима су на располагању  и услуге савјетодавног тима агронома у виду теренских обилазака, стручне литертуре и стручних савјета.

Све информације о начину поруџбе, куповине и испоруке садница, могу др  добити путем контаката: тел: 056/ 465-180 и еmail: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

mailina 3
 malina 2

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3