НАЈАВА:Састанак са Чешком развојном агенцијом

Аутор Оља Чучић дана .

Сутра 21.09.2017.  године са почетком у 10:00 часова, одржаће се радни састанак у просторијама општине Братунац са начелницима општина Среберница , Братунац и Чешком развојном агенцијом, тема састанка је  рјешавање проблема водоснабдјевања и отпадних вода у ове двије општине и планиран је као почетак сарадње са Чешком развојном агенцијом.  Након састанка планиран је одлазак на терен.

Састанку ће присуствовати:

1.       Начелник општине Сребреница – Младен Грујичић

2.       Начелник општине Братунац – Неђо Млађеновић

3.       Јан Павлик – комерцијални директор ЕНВИРОС групе

4.       Властимил Јанош – директор ВХС Моравиа

5.       Др Јиржи Клицпера – експерт за системе водоснабдјевања  и за пречишћавање отпадих вода

6.       Страхиња Младеновић – еколог и представник компаније ЕНВИРОС за Србију

7.      директори Комуналних предузећа

Резултати Јавног позива за најуспјешније студенте

Ранг листа најуспјешнијих студената у академској 2016/17.г. пријављених

на Јавни позив за додјелу  новчаних награда поводом Дана Општине

Братунац

Број: 02/1-612- 3   /17

Датум:20.09.2017.год.

НАЈУСПЈЕШНИЈИ СТУДЕНТ ПРВЕ ГОДИНЕ

Валерија ( Чедомир ) Павловић

Медицински факултет Нови Сад

Просјечна оцјена : 9,14

НАЈУСПЈЕШНИЈИ СТУДЕНТ ДРУГЕ ГОДИНЕ

Желимир ( Љубо ) Тришић

Факултет техничких наука Нови Сад

Просјечна оцјена : 10,00

НАЈУСПЈЕШНИЈИ СТУДЕНТ  ТРЕЋЕ ГОДИНЕ

Анђела( Жељко) Ђокић

Просјечна оцјена : 9,82

НАЈУСПЈЕШНИЈИ СТУДЕНТ ЧЕТВРТЕ ГОДИНЕ

Лана ( Драган ) Јеркић

Факултет за специјалну едукацију и рехабилитацију  Београд

Просјечна оцјена: 9,54

НАЈУСПЈЕШНИЈИ СТУДЕНТ  ПЕТЕ ГОДИНЕ

Лука ( Жарко ) Чучић

Медицински  факултет Београд

Просјечна оцјена 9,70

НАЈУСПЈЕШНИЈИ СТУДЕНТ ШЕСТЕ ГОДИНЕ

Антониа ( Драган ) Јоветић

Просјечна оцјена 9,69

Студенти који су се пријавили на Јавни позив и испуњавали услове,а нису рангирани у претходних шест категорија:

Невена (Михајло ) Ћирковић

Огњен (   Тања   ) Марковић

Медицински факулет Београд

Пета година,просјечна оцјена 9,04

Шест студената који су рангирани као најуспјешнији по годинама студија, поводом Дана општине добиће новчане награде у износу од 200КМ, док ће остали студенти добити  награде у износу од 100 КМ.

Све награде ће се уручити на Свечаној сједници Скупштине општине Братунац,25.септембра у Биоскопској сали у 11 часова.

НАЧЕЛНИК ОДЈЕЉЕЊА

ЗА ПРИВРЕДУ И ДРУШТВЕНЕ ДЈЕЛАТНОСТИ

Шевко Карић,мр.инг.грађ.  с.р.

Одржан кластерски састанак ПРО БУДУЋНОСТ заједница

Аутор Оља Чучић дана .

image 0 02 05 6f8b77d555ba1d4a9dd762c390aaf36973ae8d54ecfeae0d7b403fbfd3bd4aed V

У оквиру пројекта ПРО БУДУЋНОСТ у Зворнику је јуче одржан кластерски састанак радних група општина: Братунац,Зворник,Лопаре,Челић,Теочак,Угљевик ,Сапна и Калесија.

На састанку су презентовани досадашњи резултати пројекта и најављен његов продужетак у наредних пет година.

Иначе,ПРО- Будућност ( Повјерење,Разумјевање,Одговорност за Будућност ) је пројекат Америчке агенције за међународни развој ( УСАИД ) с циљем изградње помирења и повјерења међу грађанима свих етничких група у БиХ који се темељи на претпоставци да изградња трајног мира почиње отварањем искреног дијалога,те разумјевањем друге стране.

До сада,пројекат је обезбједио: 633 догађаја,318 грантова за помирење ( укупно 1,5 милиона КМ ) за 61 локалну заједницу у БиХ.

ПРЕКИНУТА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

Аутор Рада Веселиновић дана .

Због недостатка кворума данас је прекинута осма редовна сједница Скупштине општине Братунац. Након паузе од 15 минута,коју је тражио Клуб одборника СНС-а прије отварања расправе  о предложеној Одлуци о такси превозу на подручју ове општине,  већина одборника  се није вратила у скупштинску салу.

Након усвојеног дневног реда Скупштина општине усвојила је три одлуке везане за Општинску изборну комисију  и то: Приједлог одлуке о поништењу Одлуке о расписивању јавног конкурса за избор и именовање чланова ОИК, Приједлог одлуке о расписивању јавног конкурса за избор и именовање чланова ОИК и Приједлог Одлуке о Измјени одлуке о именовању конкурсне комисије за спровођење поступка јавног конкурса за избор и именовање ОИК Братунац.

Термин за наставак сједнице Скупштине општине биће накнадно утврђен.

Oбиљежен Дан погинулих и несталих Републике Српске

Dan nestalih 1

У канцеларији општинске Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила  уприличен  je пријем за чланове породица 8 српских бораца  с подручја Братунца који су погинули у посљедњем рату. Предсједница  организације Радојка Филиповић изјавила је  да је ова активност проведена поводом обиљежавања 15.септембра – Дана погинулих и несталих Републике Српске, те да је сродницима српских жртава уручена скромна помоћ у роби и новцу.

Она је подсјетила  да  ова организација од  оснивања проводи хуманитарне акције  поводом Божића, Васкрса и Дана несталих и погинулих Републике Српске, те навела да је помоћ до сада добило укупно 230 породица у Братунцу.

Bratunac obiljezavanje Dana nestalih RS

Средства за ову традиционалну акцију издвајају се из Хуманитарног фонда  организације.

На подручју Братунца још се трага за посмртним остацима 19 Срба који су нестали у периоду од 1992. до 1995.године.

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3
logoMalina
OBRADA_ZEMLJISTA