Одржан шаховски турнир

Аутор Оља Чучић дана .

IMG 20190112 154035

Општинска организација Црвеног крста  (ООЦК) Братунац је у сарадњи са Шаховским клубом  и Удружењем пензионера одржала Шаховски турнир 12.01.2019. године у просторијама Удружења пензионера Братунац.

Турнир је подржан у склопу пројекта „Инклузија старих особа и активно старење“ који ООЦК Братунац проводи у партнерству са Удружењем пензионера општине Братунац, сарадњи са Центром за социјални рад и општином Братунац, а у оквиру Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану– РеЛОаД, који финансира Европска унија (ЕУ), а имплементира Развојни програм Уједињених нација (УНДП).

На турниру  се такмичило 24 шахиста-такмичара из Братунца, Сребренице, Зворника,  Љубовије, Бајне Баште (Србија),  тако да је турнир имао и међународни карактер. Морамо истаћи да је међу шахистима била и једна жена.

Обезбјеђен је и  стручни сарадник - шаховски судија и новчане награде до шестог мјеста што је обезбјеђено од средстава  Шаховског клуба Братунац. Удружење пензионера је обезбједило друга материјална средства за одржавање турнира  (шаховске табле, столови и сл.) Турнир је медијски пропраћен од стране Гласа Српске,  а такмичари су позвани од стране  Удружења пензионера и Шаховског клуба Братунац. ООЦК је обезбједила сву другу потребну логистику (храну и освјежење), те  захвалнице за све учеснике,  а најбоља три такмичара су добили пехаре и дипломе.  Пехаре, диплома и захвалнице им је уручила Мирјана Остојић, секретар ООЦК и предсједник Шаховског клуба Братунац Милорад Станојевић.

Турнир је изазвао велику пажњу јавности, а сами такмичари су били презадовољни организацијом.

СДКПД"СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ВЕЛИКИ" ОБИЉЕЖИЛО СВОЈУ СЛАВУ

Аутор Оља Чучић дана .

kud 3

-  Духовном академијом, коју је  Српско добротворно и културно-просвјетно друштво „Свети Василије Велики“  организовало синоћ у Дому културе у, почело је обиљежавање славе овог друштва које је формирано у Братунцу  2008.године. Након академије у Светосавском дому је одржана  годишња скупштина  друштва и ломљење славског колача.

SDKPD SLAVA

-Наше друштво постоји 11 година бавећи се, прије свега, хуманитарним радом, али и на одржавању традиције и културе српског народа. Имали смо прошле године више хуманих акција које смо организовали с циљем да помогнемо болесним суграђанима а за божићне празнике подијелили смо 41 печеницу сиромашним породицама, од чега смо 13 дали за сребреничке породице, рекао је протојереј ставрофор Душан Спасојевић, који је предсједник овог друштва.

Истакао је да хумане акције друштва подржавају  општина Братунац и локални привредници.

Секретар  СДКПД  Видомир Бандука рекао је да се ово друштво, поред добротворног, бави и културно-просвјетним радом, односно његовањем језика, културе  и очувањем традиције српског народа.

У богатом програму  поводом славе друштва „Свети Василије Велики“ учествовали су братуначко културно-умјетничко друштво „Мост“ , хор Светосавске омладинске заједнице и млада братуначка пјесникиња Теодора Кошарац.

kud 1

kud

kud 2

ЈАВНИ КОНКУРС ЗА ИЗБОР И ИМЕНОВАЊЕ ДИРЕКТОРА ЈЗУ "ДОМ ЗДРАВЉА" БРАТУНАЦ

Аутор Секретар Скупштине дана .

ЈАВНИ КОНКУРС ЗА ИЗБОР И ИМЕНОВАЊЕ ДИРЕКТОРА ЈЗУ "ДОМ ЗДРАВЉА" БРАТУНАЦ

На основу члана 8. Закона о министарским,владиним и другим именовањима Републике Српске („Службени гласник Републике Српске“,број:41/03) и Oдлуке о расписивању Јавног конкурса за избор и именовање директора ЈЗУ „Дом здравља“ Братунац, бр.01-022-148/18 од 27.12.2018. године, Скупштина општине Братунац расписала је Јавни конкурс за избор и именовање директора ЈЗУ "Дом здравља" Братунац.

Текст Јавног конкурса можете преузети ОВДЈЕ.

Јавни позив за учешће на XII Сајму пословних идеја

Аутор Рада Веселиновић дана .

Удружење “Пријатељи Сребренице” објавило је позив за учешће на XII Сајму пословних идеја.

Текст Јавног позива може се преузети на линку: http://www.srebrenica.biz/javni-poziv-za-ucesce-na-xii-sajmu-poslovnih-ideja-2/

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА РАСПОДЈЕЛУ СРЕДСТАВА ЗА СПОРТ

Аутор Рада Веселиновић дана .

На основу члана 9. Правилника о расподјели средстава за спорт и физичку културу за 2019.годину Одјељење за привреду и друштвене дјелатности Општинске управе Братунац, расписало је ЈАВНИ ПОЗИВ за расподјелу средстава за спорт

Текст Јавног позива може се преузети ОВДЈЕ

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3