Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/opstinab/public_html/media/widgetkit/widgets/lightbox/lightbox.php on line 49

Вијести

УРЕЂЕНА РАЈСКА ПЛАЖА

Rajska

Rajska2

Вриједним радом и угодним дружењем један кутак обале ријеке Дрине, постао је уређенији и примјернији граду. Око стотину грађана Братунца, подијељених по групама, укључило се у радну акцију, којом је очишћено познато одмаралиште Рајска плажа. Учешће у овој акцији узели су представници удружења, спортских клубова, власници угоститељских објеката, радници Општинске управе, као и грађани који су жељели да дају свој допринос, како би Рајску плажу учинили привлачнијим мјестом.

-Задовољни смо одазивом грађана. Рајска плажа је најпознатија туристичка локација уз ријеку Дрину. Уређење ове плаже један је од приоритета за општину Братунац, јер наши грађани у сезони највише слободног времена проводе баш овдје, рекао је начелник општине Братунац Срђан Ранкић, истичући да је ово само један дио еколошког програма који је планиран за мјесец април.

-За наредни викенд планирано је рјешавање проблема дивљих депонија, које се налазе по приградским насељима. Викенд послије тога (24.04.2021.) , планиран је за чишћење и уређење града, а пред први мај и Васкрс да се детаљно оперу улице, рекао је начелник Ранкић.

На крају акције учесници и начелник Ранкић, на улазу у Рајску плажу поставили су таблу са поруком: БУДИМО ОДГОВОРНИ, ЧУВАЈМО ПРИРОДУ-ЧУВАЈМО ДРИНУ. ОДЛОЖИТЕ ОТПАД НА ПРЕДВИЂЕНА МЈЕСТА. Организатор ове акције је Општинска управа Братунац у сарадњи са локалним комуналним предузећем АД “Градска чистоћа“.

БРАТУНАЦ: ЗАСАЂЕНА ПРВА САДНИЦА БИЈЕЛОГ ЈАСЕНА

drvo

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић засадио прву садницу бијелог јасена у граду. Неколико садница засађено је на површини Спомен парка Братунац, а затим и на Рајској плажи.

Општина Братунац је у оквиру кампање “Посади свој хлад” добила 100 садница бијелог јасена од невладине организације Зелени развојни центар. Циљ ове акције је да подигне свијест људи о очувању заштите животне средине, али и да осигура кисеоник, као природни респиратор.

БРАТУНАЦ: ПОДИЈЕЉЕНЕ САДНИЦЕ БИЈЕЛОГ ЈАСЕНА ГРАЂАНИМА

1

Подјелом садница бијелог јасена грађанима на Тргу Милоша Обилића, данас је начелник општине Братунац Срђан Ранкић озваничио почетак еколошког програма „Април – мјесец чистоће“ који организује Општинска управа у сарадњи са локалним комуналним предузећима АД „Градска чистоћа“.

-Акција „Посади свој хлад“ наставиће се сађењем бијелог јасена у школским двориштима. У току априла-мјесеца чистоће, сутра ћемо организовати садњу бијелог јасена у зони ужег градског подручја и на Рајској плажи, гдје ћемо извршити детаљно чишћење и уређење тог дијела Дринске обале, изјавио је Ранкић новинарима, додајући да је објавио календар активности у мјесецу чистоће, које ће се проводити викендом, односно сваке суботе.

СУТРА АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА РАЈСКЕ ПЛАЖЕ

image 07 04 21 02 52

Општина Братунац у сарадњи са комуналним предузећем АД “Градска чистоћа Братунац“ сутра организује велику акцију чишћења у оквиру, већ најављеног еколошког програма “Април- мјесец чистоће“.

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић, позвао је све заинтересоване грађане, удружења и спортске клубове да узму учешће у овој акцији.

-Планирано је да сутра у 08:00 часова засадимо прву садницу на површини код Спомен парка Братунац, а од 08:30 планирали смо чишћење обале ријеке Дрине на подручју Рајске плаже, рекао је начелник општине Братунац Срђан Ранкић.

Начелник Ранкић рекао је да учешће у овој акцији могу узети сви грађани старији од 18 година, истичући да ће за школарце са територије општине Братунац бити организована посебна акција садње бијелог јасена испред њихових школа.

Такође, начелник је упутио позив угоститељима, чији су објекти смјештени на Рајској плажи да узму учешће у овој акцији, те да пораде на уређењу око својих објеката.

Сви учесници, дужни су да са собом понесу сав потребан алат за чишћење и рукавице. За све учеснике обезбјеђени су сендвичи и освјежење.

Ово је одлична прилика за све љубитеље природе и ријеке Дрине, а циљ ове акције је подизање свијести о правилном одлагању отпада.

Видимо се!

ПОСАДИ СВОЈ ХЛАД У БРАТУНЦУ

FB IMG 1617808299729

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић заједно са сарадницима подијелиће саднице бијелог јасена заинтересованим грађанима, тим поводом званично почиње реализацијa еколошког програма "Април-мјесец чистоће", који организује Општинска управа Братунац у сарадњи са комуналним предузећем АД “Градска чистоћа“ Братунац. Подјела садница планирана је за сутра у 12:00 часова на Тргу Милоша Обилића испред бине.

Општина Братунац је у оквиру кампање “Посади свој хлад” добила 100 садница бијелог јасена од невладине организације Зелени развојни центар. Један број садница биће подијељен школама на подручју општине Братунац, док ће дио садница бити засађен на површини око ЈЗУ Дома здравља Братунац, Спомен парка Братунац и Рајске плаже, а преостале саднице биће подијељене заинтересованим грађанима Братунца.

Циљ ове акције је да подигне свијест људи о очувању заштите животне средине, али и да осигура кисеоник, као природни респиратор. Позивамо Вас да нам се придружите и да заједно са својим породицама и пријатељима, у својим двориштима или у слободном простору, засадите свој хлад.

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

OBRADA_ZEMLJISTA
OBRADA_ZEMLJISTA_2
Previous Next Play Pause