Вијести

У Братунцу одржан концерт Хора Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву

hor

У суботу 14. октобра  у Дому културе Братунац одржан је велики концерт Хора Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву. Специјални гости на овом концерту биле сестре Ана и Ирена Спасојевић из Зворника.

Хор Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву основан је у новембру 2011. године. Хором руководи мр Јелена Чамур. Ријеч је о аматерском хору, чији су чланови људи различитих занимања, средњошколци, студенти, професори, асистенти и др. Хор дјелује при Филозофском факултету и редовно учествује на манифестацијама које организује овај Факултет. Хор је мјешовити и тренутно броји 32 члана.

Концерт Хора Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву одржан је у оквиру манифестације "Братуначке духовне вечери 2017" коју су организовали Светосавска омладинска заједница Братунац и Дом културе Братунац,  а чији је покровитељ  општинa Братунац.

ЈАВНИ ПОЗИВ За додјелу ретроактивних накнада за подршку привредним субјектима за стварање нових радних мјеста у прерађивачкој индустрији или пољопривреди

ЈАВНИ ПОЗИВ
За додјелу ретроактивних накнада за подршку привредним субјектима
за стварање нових радних мјеста у прерађивачкој индустрији или пољопривреди

1. Предмет

Предмет јавног позива је додјела бесповратних финансијских средстава од стране општине Братунац и Развојног програма Уједињених нација (УНДП-а), за привредне субјекте (фирме) који су регистроване или дјелују на територији Општине Братунац, у сврху подршке стварању радних мјеста и инклузивним политикама запошљавања.

2. Намјена

Подстицајна средства се додјељују привредним субјектима из прерађивачке индустрије који су регистровани или врше своје производне или прерађивачке дјелатности на територији општине Братунац, а који су у периоду између 31. аугуста 2016. и 31. аугуста 2017. запошљавањем повећали број радних мјеста у општини Братунац. Средства се додјељују за већ реализирано запошљавање у дефинираном референтном периоду у облику ретроактивне накнаде за створена нова радна мјеста. Циљ ових накнада  је подршка послодаваца који су већ показали капацитет за проширење дјелатности, улагање у младу радну снагу, и инклузивно запошљавање.

Текст Јавног позива може се преузети ОВДЈЕ

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ОДАБИР КОРИСНИКА ПОМОЋИ У ПРОЈЕКТУ ЗА ОПОРАВАК ОД ПОПЛАВА

ПРОЈЕКАТ ЗА ОПОРАВАК ОД ПОПЛАВА

који финансира Европска унија, а имплементира Развојни програм Уједињених нација (UNDP) у БиХ у партнерству са Међународном организацијом за миграције (IOM), заједно са партнерским општинама и градовима, позива све заинтересоване носиоце домаћинстава који испуњавају критерије да се пријаве на:

ЈАВНИ ПОЗИВ

за одабир корисница и корисника помоћи за изградњу и санацију стамбених јединица уништених или оштећених у поплавама 2014. године.

Јавни позив је отворен од 9. октобра 2017. до 9. новембра 2017. године.

Текст јавног позива може се преузети ОВДЈЕ

Пријавни образац се може преузети ОВДЈЕ

Пројекат помаже трајно стамбено збрињавање и економско оснаживање социјално угрожених категорија становништва у поплављеним подручјима, кроз изградњу и санацију индивидуалних стамбених објеката, помоћ малој пољопривреди, те креирање нових радних мјеста у приватном сектору.

Одржан 8.Меморијални карате турнир "Милош Делић"

Аутор Оља Чучић дана .

karate

Под покровитељством Општине Братунац у Братунцу је одржан 8.Меморијални карате турнир „Милош Делић“ на коме је наступило око 200 такмичара из 15 клубова Босне и Херцеговине и Србије

Туринир је званично отворио отац покојног Милоша, Јован Делић који се захвалио свима на организацији меморијалног турнира и сјећању на Милоша.

Организатори из Карате клуба “Милош Делић” из Братунца су задовољни  како је традиционални турнир протекао  и надају се да ће наредне године одзив екипа бити још већи.

karate 2

У Братунцу оджан дјечији маскембал

maskembal 2

Поводом „Дјечије недеље“ основне школе „Бранко Радичевић“ и „Вук Караџић“ из Братунца  4. и 5. октобра  организовали су  дјечији маскембал.

Ученици ових школа, узраста од првог до петог разреда, обучени у ликове које воле из цртаних филмова, бајки и свијета одраслих, прошетали су улицама Братунца.

Братунчани су ова два дана могли видјети  супермене, бетмене, принцезе, гусаре,  ловце, ватрогасце, полицајце, спортисте, мале дједа мразове и разне друге омиљене ликове малишана ових школа који су својим маскама  показали велику  креативност и маштовитост.

Овај догађај, који се традиционално одржава  сваке године у оквиру „Дјечије недеље“, донио је радост малишанима, њиховим родитељима као и другим братунчанима који су уживали пратећи  дјечији маскембал.

maskembal 1

makembal 3

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3