Вијести

Сајам омладинског предузетништва

Аутор Оља Чучић дана .

Девети „Сајам омладинског предузетништва“  биће организован у Власеници, 25. априла, у Средњошколском центру „Милорад Влачић“. Млади предузетници представиће своје пословне идеје, а своје производе представиће и ученичка предузећа са подручја општина Сребреница, Братунац, Милићи, Власеница и Зворник.

28 ученичких предузећа формираних од стране 142 ученика средњих школа из регије од новембра прошле године развија маркетиншке стратегије и производе. Своје коначне производе презентоваће на Сајму, а тестираће и своје вјештине продаје - сви присутни ће имати прилику да купе производе њихових предузећа.

На Сајму ће у исто вријеме своје пословне идеје представити и 13 младих људи које су у протеклом периоду осмислили, те писали и развијали бизнис планове у сарадњи са пословним савјетовалиштем Удружења„Пријатељи Сребренице“.

Пет најбољих идеја ће добити прилику да покрену своје бизнисе, уз подршку Фонда за развој омладинског предузетништва.

Сајам је резултат заједничког залагања за развој предузетништва младих у регији Бирач, кроз пројекат „Млади предузетници за друштвене промјене“ који финансира Амбасада Краљевине Холандије у БиХ, а имплементира Удружење „Пријатељи Сребренице“ у сарадњи са општинама.

У Братунцу прослављена слава Епархије

Аутор Оља Чучић дана .

Bratunac crkva Uspenja presvete Bogorodice

Светом архијерејском литургијом и ломљењем славског колача у братуначком храму Успења Пресвете Богородице у петак 21.априла прослављена је крсна слава Епархије зворничко-тузланске Источни петак. Свету литургију служили су епископи зворничко-тузлански Хризостом, жички Јустин и умировљени Константин, уз саслужење свештенства Епархије.

Episkopi Hrizostom Justin i Konstantin slava Eparhije

Након свете литургије присутнима се обратио епископ Хризостом који је честитајући славу позвао вјернике на мир и слогу те чување традиције и духовног насљеђа православља.

Поводом обиљежавања славе Епархије у порти братуначке цркве организован је пригодан културно-умјетнички програм а потом је уприличен славски ручак за свештенство и све госте који су дошли из разних крајева Епархије зворничко-тузланске.

Источни петак или Петак Свијетле седмице посвећен је прослављању Пресвете Богородице  и још се зове Извор изљечења јер  на тај дан вјерници одлазе на оближњи извор и умивају се ради изљечења од многих болести.

Овај празник успостављен је у храму „Живоносни источник“ који је подигао цар Лав Велики поред једног извора недалеко од Цариграда. Он је, по предању, још док није постао цар, наишао у шуми на једног слијепог човјека, одвео га до извора гдје га је напојио и умио. Старац је након тога прогледао.Кад је постао цар Лав је на мјесту гдје се то чудо десило, подигао храм у знак захвалности Пресветој Богородици.

Представници општине Братунац посјетили Међународни сајам обрта и предузетништва „GRAPOS-EXPO 2017“ у Грачаници.

sajam sevko

Fotografija preuzeta sa sajta  UPS Media Udruženja Prijatelji Srebrenice.

Дана 19.04.2017.год. Замјеник Начелника општине Братунац Салих Дубичић и Начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Општинске управе Братунац Шевко Карић  посјетили су Међународни сајам обрта и предузетништва „GRAPOS-EXPO 2017“ који се одржавао у Грачаници.

Предстваници општине Братунац обавили су низ састанака са представницима излагача на овом сајму  те позвали излагаче да узму учешће на Међународном сајму пољопривреде, прехрамбене индустрије и туризма „Дани малине“ који ће се одржати у Братунцу од 30.06. до 01.07.2017.год.

У току посјете сајму представници општине Братунац посјетили су и штанд Удружења „Пријатељи Сребренице“ гдје су млади предузетници из регије Бирач представили своје идеје и производе.

Међу излагачима на сајму „GRAPOS-EXPO 2017“ представило се и ДОО „Малина Братунац“ које је презентовало  сопствену производњу садног материјала.

sajam malina 2

Važno obavještenje za proizvođače jagodičastog voća

malina 1

Usled snijega koji je zahvatio područje opštine Bratunac na nadmorskim visinama preko 300 m, proizvođači jagodičastog voća se savjetuju da skidaju snijeg ručno sa rodnih grana,  jer usled težine snijega doćiće do pucanja rodnih grana na nodusima izdanka.

Nakon prestanka padavina i razvedravanja obavezna mjera jeste iznošenje polomljenih rodnih grana, hemijska zaštita zasada i dezinfekcija ranjenih mjesta sa kontaktnim fungicidom Kaptan (20g/10l vode) ili Mankogal 80 (25g/10l vode), uz dodatak aminokiselina (Isabion ili Fitofert Aminofleks (25ml/10l vode)), kako bi biljka što pre se vratila u normalnu kondiciju i razvoj i izašla iz stresnog stanja.

Poljoprivredna  savjetodavna služba DOO„ Malina- Bratunac

malina 4

malina 2

ПОТПИСАНИ ТРИПАРТИТНИ СПОРАЗУМИ О ДОНАЦИЈИ ГРАЂЕВИНСКОГ МАТЕРИЈАЛА ЗА САНАЦИЈУ ИЛИ ИЗГРАДЊУ ИНДИВИДУАЛНИХ СТАМБЕНИХ ЈЕДИНИЦА

sporayum 2

Општина Братунац и Федерално министартсво расељених особа и избјеглица  закључили су трипартитне споразуме за испоруку грађевинског материјала у циљу изградње или санације индивидуалних стамбених јединица корисника донације, као и у сврху повратка и напуштања туђе имовине коју корисници донације тренутно користе.

Набавку и испоруку грађевинског материјала финансираће донатор- Федерално министартсво расељених особа и избјеглица, а општина Братунац се обавезала да пружи сву потребну помоћ донатору и кориснику донацију у циљу што боље имплементације обнове стамбене јединице.

Споразумом је дефинисано да ће се у року од 6 мјесеци  од дана потписивања Споразума извршити санација стамбеног објекта, након чега се корисник обавезује да усели у обновљени стамбени објекат и напусти туђу имовину коју је користио.

Трипартитни Споразуми потписани су са корисницима:
  1. Салкић Ахмедин из Хранче,
  2. Мајсторовић Шевал из Бурница,
  3. Мустафић Семија из Побуђа,
  4. Ђелић Фадил из Бљечеве,
  5. Каљевић Нестор из Тегара

ДОО „ МАЛИНА- БРАТУНАЦ“ Албум

Komunalci-oprema_3
logoMalina
OBRADA_ZEMLJISTA
OBRADA_ZEMLJISTA_2
Previous Next Play Pause