АПРИЛ МЈЕСЕЦ ЧИСТОЋЕ - 2023

Општина Братунац у сарадњи комуналним предузећима, школским установама, невладиним организацијама, спортским колективима и другим цивилним иницијативама и ове године организује традиционалну еколошку акцију "Април - мјесец чистоће". У том смислу данас је одржан први састанак организационог одбора ове акције на коме су дефинисане активности и динамички оквир за реализацију акције која ће као и до сада обухватити читаву општину. У оквиру акције биће реализоване активности на уређењу свих јавних зелених површина, спортских објеката, дјечијих игралишта, паркова, шеталишних зона, поправка парковског мобилијара и мобилијара на градском тргу, затим прање тргова и улица, уређење и озелењавање површина на централном шеталишту. Такође, акција ће обухватити и уређење највећег туристичко-рекреационог центра "Рајска плажа" у Красанпољу, као и свих јавних површина у мјесним заједницама читаве општине. Акција се као и до сада одржава под слоганом "Чист град је срећан град" а прве активности биће започете са првим данима априла мјесеца. Организациони одбор данас је позвао све грађане општине Братунац да дају свој допринос како би ова акција била што успјешнија.