АПРИЛ – МЈЕСЕЦ ЧИСТОЋЕ 2024.

Као и сваке године Општина Братунац у сарадњи са комуналним предузећима и осталим јавним установама, заједницама етажних власника, мјесним заједницама, организацијама цивилног друштва и грађанима организује еколошку акцију „АПРИЛ – МЈЕСЕЦ ЧИСТОЋЕ 2024.“

Распоред почетних планираних активности у склопу акције која ће трајати током цијелог мјесеца априла

1. 1. април – Чишћење и уређивање дворишта испред школских и предшколских установа, парковских површина и дјечијих игралишта у ужем центру града, градског стадиона са прањем спортских терена
  2. 6. април – Чишћење и уређивање приватних дворишта и балкона, јавних и приватних површина и простора који припадају колективним стамбеним јединицама, правним лицима и јавним установама и јавних површина у мјесним заједницама

Лоцирање и чишћење дивљих депонија са постављањем упозоравајућих табли забране одлагања отпада.

1. 7. април – Прољећна шетња планинарско-пјешачком стазом до Чауша

Апелујемо на све јавне установе и остала правна лица, организације цивилног друштва, заједнице етажних власника као и грађане, да узму што масовније учешће у овој акцији како би резултати били што ефикаснији. Одржавајмо чисту и здраву средину како бисмо имали здраво друштво а прије свега здрав нараштај.

О даљим активностима и плановима у оквиру ове еколошке акције, благовремено ћемо обавјестити јавност.