AСФАЛТИРАЊЕ НОВИХ ПАРКИНГ ПРОСТОРА

Након завршетка припремних радова на изградњи и проширењу нових и постојећих паркинга у Братунцу, данас су започети завршни радови на уградњи асфалтног слоја у оквиру ових пројеката. Поред паркинга у Радничкој улици према Спортској дворани предвиђено је и продужење ове улице до насеља Жљевице, а у наредном периоду биће асфалтирани паркинзи у улици Петра Кочића према Средњошколском центру, као и паркинзи у улицама Доситеја Обрадовића и Цара Лазара код зграде старе грађевинске школе. Завршетком ових радова Братунац ће добити око 80 нових паркинг мјеста што ће значајно рјешити проблем непрописно паркираних возила на пјешачким зонама, а самим тим повећати безбједност пјешака учесника у саобраћају.

Подсјећања ради у току су радови на изградњи тротоара, кишних сливника и колектора, као и пјешачке стазе укупне дужине око 550 метара у улици Гаврила Принципа, а завршни радови на првој фази овог пројекта биће приведени крају у наредних 7 до 10 дана. Друга фаза изградње овог тротоара обухватиће и изградњу бициклистичке стазе на овој деоници, а предвиђена је за другу половину текуће године. У току је припрема пројектне документације за изградњу тротоара у насељима Моштанице и Побрђе, као и водоводне мреже у селима Глогова и Кравица, а почетак радова на овим пројектима предвиђен је за први квартал текуће године.

Заједно градимо наш Братунац.