БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ МЛАДЕЖА И ПРОМЈЕНА СУМЊИВИХ НА КАРЦИНОМ КОЖЕ У ОКВИРУ ОБИЉЕЖАВАЊА ДАНА ЕУРОМЕЛАНОМА

Еуромеланома дан, који се обиљежава сваке године 14. маја, има за циљ подизање свијести о меланому и његовој повезаности с излагањем сунцу. Меланом је најсмртоноснији облик рака коже, а изложеност сунцу један је од главних узрока његовог развоја. Слоган овогодишње кампање је “Да ли се штитите од Сунца?”, како би се скренула пажња да кориштењем одговарајућих превентивних мјера, смањујемо ризик од настанка фотооштећења и рака коже.

Дана 30.05.2023. године у просторијама ЈЗУ Дома здравља Братунац у периоду од 10 до 13 часова у оквиру обиљежавања Еуромеланома дана обавиће се бесплатни прегледи младежа и промјена сумњивих на карцином коже. Прегледе ће обављати Прим. др Љиљана Иванчић, специјалиста дерматовенерологије.

За све додатне информације обратити се на шалтер службе породичне медицине ЈЗУ Дома здравља Братунац.