БРАТУНАЦ: АКЦИЈА УРЕЂЕЊА ГРАДА

Како би се уредиле локације непрописно одложеног отпада и допринијело заштити природе, те уједно створила естетски прихватљива слика нашег града и данас смо наставили са активностима чишћења и уређења у оквиру еколошког програма "Април - мјесец чистоће". Садња цвијећа и траве, уређење школских дворишта, кошење, прикупљање отпада, замјена лед сијалица на шеталишту- активности су које смо провели данас. Око двије стотине грађана, распоређених на различитим локацијама, узело је учешће у акцији, те су на тај начин дали свој допринос овом граду. Учешће у акцији узели су млади спортисти БК "Кум", чланови КУД "Мост", чланови Удружења породица погинулих бораца и несталих цивила општине Братунац, ученици средње и основних школа, колектив ОШ "Вук Караџић" и колектив Општинске управе. Насупрот великом интересовању и жељи грађана да учинимо град љепшим мјестом за живот, ниједан одборник Скупштине општине Братунац није узео учешће у данашњој акцији, иако се на претходним сједницама СО Братунац потенцирала прича о напретку и бољем мјесту за живот. Без обзира на изостатак подршке локалног парламента, данас смо учинили наш град и Трг Милоша Обилића, љепшим. Организацијом овогодишње прољећне акције чишћења, намјера је да и у актуелним отежаним околностима епидемије направимо искорак у циљу стварања љепшег окружења за живот у Братунцу. У односу на претходне године, ова акција је по први пут организована на иницијативу руководства Општинске управе, на челу са начелником општине. Акција је проведена у сарадњи са локалним комуналним предузећем АД "Градска чистоћа" Братунац.