БРАТУНАЦ ДОБИО БУЏЕТ ЗА 2023. ГОДИНУ

Данас је одржана 11. Редовна сједница Скупштине општине Братунац, на којој су одборници Скупштине општине Братунац усвојили Буџет општине  за 2023. годину у износу од 15.030.000,00 КМ што је 25% више у односу на буџет у 2022. години. Такође усвојен је  и Ребаланс буџета за 2022. годину у износу 12.714.500,00 КМ.

На данашњој Редовној сједници Скупштине општине Братунац одборници су подржали одлуку да се из буџета општине исплаћује новчана накнада за свако новорођено дијете на подручју општине Братунац у 2023. години, а у склопу мјера пронаталитетне политике.

Прихваћен је Закључак о покретању поступка за изградњу новог градског гробља у Братунцу, затим Стратегија развоја социјалног становања 2021-2030. године, Приједлог одлуке о одређивању једнократне новчане помоћи за најугроженије пензионере и други за локалну управу важни акти.

Усвојена је и неопозива оставка досадашњег директора ЈУ ''Дом културе'' Братунац г-дина Радована Петковића, а на његово мјесто именован је в.д. директор ове установе г-дин Игор Марковић.

Вршилац дужности начелника општине г-дин Бранислав Тришић захвалио је одборницима на квалитетној дискусији и подршци најзначајнијим тачкама дневног реда, те упутио честитку грађанима поводом  наступајућих празника.