БРАТУНАЦ: ПЛАН УРЕЂЕЊА ДИВЉИХ ДЕПОНИЈА

Гомиле пластичних кеса, пластичне и стаклене боце свих врста и намјена, конзерве, одјећа, обућа, животињске кости, неупотребљив намјештај „шарени“ су подсјетник да је наша свијест о очувању околине у којој живимо у суштој супротности од љепоте чисте ријеке Дрине, љепоте шума, пропланака, одмаралишта и уређених села. Дивља одлагалишта која првобитно имају лош визуелни ефекат могу на више начина утицати на загађење воде, ваздуха и земљиста. Такође, здравствени ризик тиче се могућег ширења болести и инфекције због присуства могућих преносника заразе (инсекти, глодари, птице и др.) на дивљем одлагалишту. Како је Општинска управа Братунац у сарадњи са локалним комуналним предузећем АД „Градска чистоћа“ у овиру еколошког програма „Април мјесец чистоће“ организовала низ акција, на ред је дошло и уређење приградских и градских дивљих депонија. У наставку ћемо објавити фотографије тренутног стања дивљих депонија, као и списак локација, које ће бити уређене током викенда. 1. Локација пута Братунац-Полом, тачније на пола пута између Красанпоља и Осамског, десна страна пута, одмах испред моста и после жутог моста, депонија и смеће.2. Локација пута Полом-Братунац, тачније улаз у Полом, такође поред жутог моста, смеће са лијеве и десне стране.3. Локација пута Полом-Братунац, тачније у Полому, прије школе, десно скретање, код резервоара за воду, депонија смећа.4. Локација Братунац иза локала „Парк“. Иза локала је срушен објекат у коме има отпад грађевинског материјала веће количине и смеће.5. Локација Братунац иза локала „Френдс“. Између кафића и стамбеног објекта (теписи и смеће) .6. Локација Подградац (жути мост) према центру града, обалом Крижевице, смеће код таложника Крижевице, десна страна Крижевице, по дужини Крижевице са обе стране пута у дужини 50 метара.7. Локација Подградац (жути мост), према центру града обалом Крижевице, смеће десна страна Крижевице код мостића за скретање Трипићима.8. Локација Подградац (жути мост) према центру града обалом Крижевице, смеће са лијеве стране Крижевице, код мостића за скретање Милошевом конаку.9. Локација Подградац (жути мост) према центру града обалом Крижевице, смеће код Гвозденовића, поред општинске бетонске септичке јаме. Крајње је вријеме да схватимо да отпад који остављамо природи, заправо остављамо нама. Апелујемо на грађане да се понашају одговорно и чувају животну средину.