БРАТУНАЦ: УКЛОЊЕНЕ ДИВЉЕ ДЕПОНИЈЕ СА ДЕВЕТ ЛОКАЦИЈА

Дјеловањем Општинске управе Братунац и локалног комуналног предузећа АД "Градска чистоћа" уклоњене су веће количине смећа које су недозвољено депоноване. Акција уклањања дивљих депонија на територији општине Братунац проведена је на девет локација у оквиру еколошког програма "Април-мјесец чистоће". -Након вишечасовног ручног и машинског чишћења, дивље депоније су уклоњене са неколико локација и на тим мјестима су постављене табле са упозорењем о забрани одлагања отпада. Овим путем апелујем на грађане да отпад одлажу на предвиђена мјеста и да заједно учествујемо у креирању љепшег и угоднијег окружења, поручио је начелник општине Братунац Срђан Ранкић, истичући да је за наредни викенд планирана велика акција чишћења града. Дивље депоније су уклоњене на локацији пута Братунац-Полом, Полом- Братунац (три локације) , Подградац (четири локације) и град (двије локације) . Важност очувања животне средине кроз овакве активности сигурно би требала допринијети и буђењу колективне свијести како би се проблеми ове природе што прије и дјелотворније ријешили.