ЧЛАНОВИ КУЛТУРНО УМЈЕТНИЧКОГ ДРУШТВА "МОСТ" ИЗ БРАТУНЦА УЧЕСТВУЈУ НА 13. МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ФОЛКЛОРА "ЛИЦИДЕРСКО СРЦЕ"

Чланови Културно умјетничког друштва "Мост" из Братунца учествују на 13. Међународном фестивалу фолклора “Лицидерско срце”, који се традиционално одржава на Златибору, у Ужицу и Вишеграду од 15 до 19. августа.

На поменутом Фестивалу учествује преко 700 учесника из девет земаља и 23 ансамбла.

Братуначки фолклораши представиће се играма и пјесмама, али ће бити и промотери наше културе, традиције, општине Братунац и Републике Српске.

За чланове Културно умјетничког друштва “Мост“ данас је уприличен свечани пријем код др Јелене Раковић Радивојевић, градоначелнице Ужица, а у наредним данима очекују их бројни садржаји - изложбе, семинари, фолклорне играонице, туристички обиласци, еколошке и друге радионице.

И овога пута, начелник општине Братунац Срђан Ранкић подржао је рад братуначких фолклораша, те су за  учешће на овом фестивалу издвојена средства из буџета општине Братунац.

Фотографије преузете са фејзбук странице Куда “Мост“ Братунац.