ДАН ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

Поводом прославе Дана општине Братунац, данас су на свечаној сједници Скупштине општине уручене награде и признања појединцима и колективима заслужним за афирмацију и развој наше општине.

Кључеве града са Повељом почасни грађанин општине Братунац добили су предсједник Републике Србије Александар Вучић и предсједник Републике Српске Милорад Додик.

Плакета општине Братунац за допринос у инвестицијама и инфраструктурним пројектима уручена је предсједнику Владе Републике Српске Радовану Вишковићу.

Плакету за најбољег спортисту заслужно је добио Бориша Симанић, кошаркаш из Братунца.

Повељу општине Братунац добили су: министар без портфеља задужен за координацију активности и мера у области односа Републике Србије у односима са дијаспором Ђорђе Милићевић, ветерани 72. специјалне бригаде "Соколови" Војске Републике Србије, Књига солидарности Радио телевизије Србије, Влада Федерације Босне и Херцеговине, Влада Тузланског кантона. Повељу за најуспјешнијег студента-дипломца добила је Николина Живановић.

Захвалница општине Братунац уручена је: ДОО "Тренд" Зворник, Светосавској омладинској заједници, Удружењу "Хуманитарна организација Међународни форум солидарности ЕММАУС", Удружењу родитеља хендикепиране дјеце и омладине "Лептир" Сребреница, Пољопривредном газдинству "Нешковић", постхумано Милораду Мићи Станојевићу. Захвалница је уручена и Јовану Јовановићу, Желимирки Маловић, Лорени Јовановић, Милисаву Ивановићу и Цвијетину Ђокићу.

Награђени су и најуспјешнији студенти наше општине, њих укупно 20.

Након додјеле награда и признања званично је отворена нова зграда Oпштинске управе Братунац. Свечану врпцу су пресјекли предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић, министар у Влади Републике Србије Ђорђе Милићевић, савјетник предсједника Републике Србије Адам Шукало и начелник општине Братунац Лазар Продановић.