ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И ДИСКУСИЈА СТРАГЕГИЈЕ РУРАЛНОГ РАЗВОЈА

-Данас је у просторијама општине Братунац одржана презентација и дискусија о платформи за израду Стратегије руралног развоја општине Братунац 2023-2030.

-Платформа овог стратешког документа коју је израдио Локални експертски тим Општине Братунац, презентована је од стране експертског тима АНЦ пројекта у сарадњи са стручњацима са Универзитета у Бања Луци и Агромедитеранског института из Барија у Италији.

-У наредном периоду биће разрађени циљеви и мјере за реализацију овог стратешког документа, а након друге јавне расправе документ ће бити прослеђен у скупштинску процедуру.

-Активност се реализује у оквиру Пројекта подршке општинама са природним ограничењима у пољопривредној производњи који је подржан од стране Владе Италије, а спроводе га Институт у Барију, Општина Братунац и Савјет министара у БиХ.