КРАЈ ПОЛИТИЧКЕ КРИЗЕ У БРАТУНЦУ

У кабинету начелника општине Братунац потписан је коалициони споразум са ОО СНСД Братунац којим је формирана нова (стара) скупштинска већина у локалном парламенту. Овим споразумом највећа политичка партија у Републици Српској, као и у локалном парламенту, придружиће се једанаесторици одборника који су окупљени око начелника општине. Криза власти која је услиједила након изласка из првобитне скупштинске већине највише штете нанијела је грађанима Братунца који су постали таоци политичког авантуризма и непоштовања првобитног договора након Конститутивне сједнице одржане 13. јануара ове године. Неодговорно и непринципјелно дјеловање клуба одборника СНСД-а и Социјалистичке партије Српске, који су након тога формирали скупштинску већину са одборницима ДНС-а и СДА за последицу је имала неизгласавање буџета општине Братунац, чиме је ефикасно функционисање ове општине било онемогућено. Мучне сцене са засједана Прве редовне сједнице која је прекинута, као и недолазак одборника на наставак исте, сада су иза нас. Данашњим споразумом створена је чврста и стабилна парламентарна већина која ће радити на развоју наше општине. - Лично, жао ми је што се мом позиву нису одазвали одборници ДНС-а, СДА и Социјалистичке партије Српске да узму учешће у раду већине и допринесу развоју града – рекао је након састанка начелник општине Братунац, Срђан Ранкић. Поменуте партије ће своје дјеловање у локалном парламенту наставити као опозиција. Нову скупштинску већину чиниће 16 одборника. Наставак Прве редовне сједнице СО Братунац са новом скупштинском већином заказан је за петак у 10 часова, када би одборници требали изгласати усвајање буџета. Вријеме је да сви постанемо одговорни према нашим грађанима и да заједно градимо бољи и љепши Братунац.