НАБАВЉЕНИ НОВИ МЕТАЛНИ КОНТЕЈНЕРИ

Као што је начелник Лазар Продановић раније најавио, набављена су 52 нова метална контејнера од фирме "Ресор" д.о.о. из Гаџиног Хана.

Начелник Продановић је изјавио да је набавка контејнера резултат настојања локалне самоуправе да се у читавом граду побољша ситуација везана за одлагање, а самим тим и прикупљање комуналног отпада.

- Контејнери ће бити распоређени на подручју од Жлијебца до Полома. Намјера нам је да у наредном периоду набавимо нова возила за потребе комуналног предузећа. У потпуности смо посвећени побољшању комуналне инфраструктуре- истакао је Продановић.

Вриједност набавке износи 44.109 КМ и то је директно грант општине као вид помоћи АД "Градска чистоћа" Братунац. Општина Братунац је у прошлој и овоj години уложила око 200.000 КМ за смањење дуга овог предузећа према Регионалној депонији Зворник.