НАЧЕЛНИК ПРОДАНОВИЋ ЧЕСТИТАО КРСНУ СЛАВУ БОРС-у

Начелник општине Братунац Др Лазар Продановић, честитао је данас у име Општине Братунац и у своје лично име, Крсну славу - Митровдан Борачкој организацији Републике Српске као и Општинској Борачкој организацији Братунац, уз безрезервну подршку реизабраном предсједнику ове кровне борачке организације у Српској господину Радану Остојићу.

''Овом приликом, свим борцима са подручја општине Братунац као и свим осталим припадницима ВРС-а у Републици Српској, желим да одам признање за немјерљиве заслуге у стварању Републике Српске у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату. Истичем чињеницу да је данас дан када сви заједно треба да се сјетимо свих оних који су дали највредније што су имали за стварање наше Републике, а то су властити животи, које су наши хероји и јунаци несебично уградили у темеље Републике Српске, и тиме платили најскупљу српску ријеч - слободу.''

Продановић је у својој честитци навео да је увјерен да ће Влада Републике Српске али и општина на чијем челу, учинити све да се статус и положај борачке популације системски и организовано уреди и да се заједнички и даље ради на његовом побољшању.

''Немам нити једне сумње, да ће Влада Републике Српске са господином Вишковићем на челу, у сарадњи са ресорним Министром Ергићем и НСРС, наставити да раде на доношењу нових Закона са циљем рјешавања свих отворених питања и проблема бораца ВРС, али и породица погинулих бораца и ратних војних инвалида, а у овом процесу гарантујем да ће локална заједница коју представљам бити поуздан партнер'', стоји у честитици Продановића поводом Крсне славе БОРС-а.