НАЧЕЛНИК РАНКИЋ НАГРАДИО ИСТАКНУТЕ СПОРТИСТЕ

Протеклог викенда седам каратиста КК „Милош Делић“ Братунац учесвовало је на првенству Републике Српске за дјецу до 13 година живота, које је одржано у Челинцу. Седам такмичара освојило је девет медаља у борбама екипно и појединачно. Тим поводом, начелник општине Братунац Срђан Ранкић, уприличио је данас пријем за најуспјешније спортисте овог клуба и наградио их са по 100 КМ. Ранкић се обратио такмичарима и тренеру честитајући им на постигнутом успјеху. -Ови млади људи и успјешни спортисти заслужују подршку. Надам се да ће им овај гест служити као подстрек за даље и да ће наставити да доносе медаље у наш град, јер на тај начин промовишу нашу општину. На пријему је договорено да ће општина из буџета помоћи у организацији Меморијалног турнира „Милош Делић“ , који овај клуб традиционално организује сваке године у септембру, рекао је Ранкић. Након пријема каратиста, начелник је угостио и јуниоре КК „Братунац ТРБ“ , који су протеклог викенда изборили пласман на завршном турниру првенства Републике Српске. Младе кошаркаше начелник је наградио са по 100 КМ за постигнут успјех. -Надам се да ћете у наредном периоду знати само за побједе и добре резултате и да ћемо за вас, као и за друге спортисте уприличити један свечани дочек након побједе на првенству Републике Српске, истакао је Ранкић. Начелник је најавио састанак са представницима свих спортских клубова из Братунца, како би се разговарало о набавци једнообразне спортске опреме и санацији и изградњи спортских терена.