НОВИ СПОРТСКИ ТЕРЕНИ У БРАТУНЦУ

Данас су почели припремни радови санације асфалтне подлоге спортских терена Средњошколског центра Братунац, a у скорије вријеме становници Братунца коначно ће добити репрезентативне терене које су годинама прижељкивали. -Сматрам да је ово добар примјер подршке спорту и здравом начину живота. Терени су били у јако лошем стању и постојала је потреба за уређењем ове површине. Посебно ме радује то што ће дјеца коначно добити прилику да проводе своје слободно вријеме и школске активности у много бољим условима и надам се да ће отварање нових терена значити почетак једног лијепог дружења за нашу дјецу, јер ће ово бити њихово мјесто, рекао је начелник општине Братунац Срђан Ранкић. Драган Продановић, директор Средњошколског центра Братунац истакао је да спортски терени Средњошколског центра Братунац нису санирани од 2002. године. -Програмски садржаји и настава физичког васпитања иначе се организују на отвореном. Ови терени значе много у смислу реализације програмских садржаја. Школа без уређене површине за бављење спортом, по мом мишљењу није потпуна школа, истакао је Продановић. Овај пројекат реализује Општина Братунац у сарадњи са организацијом ЦРС у оквиру пројекта ПРО-Будућност. Вриједност овог пројекта износи 90.183,60 КМ.