ОДРЖАН ДРУГИ САСТАНАК ОРГАНИЗАЦИОНОГ ОДБОРА ЗА ОБИЉЕЖАВАЊЕ 31. ГОДИНЕ ОД ЗЛОЧИНА НАД СРБИМА

-Данас је Град Зворник био домаћин другог по реду састанка Организационог одбора за обиљежавање 31. године од страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу.

-Састанак се одржао у крипти Саборног Храма у Зворнику, а присуствовали су црквени великодостојници и Начелници и Градоначелници општина и градова зворничке регије, помоћник Министра рада и борачко инвалидске заштите РС, предсједници општинских и регионалних борачких организација као и други чланови одбора.

-На данашњем састанку су утврђени датуми и термини одржавања активности у оквиру овог обиљежавања, затим утврђен је буџет и начин финансирања организације, као и други технички детаљи везани за организавију и промоцију овог догађаја.

-Поново је наглашен значај омасовљења и посјећености ових дешавања, посебно имајући у виду чињеницу да је свој долазак потврдила Његова Светост Патријарх српски Господин Порфирије, који ће служити Свету архијерејску литургију и парастос српским жртвама уз саслужење великог броја архијереја СПЦ.

-Наредни састанак одржаће се 30. маја, а град домаћин биће Власеница.