ОДРЖАН САСТАНАК НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ СА ПРЕДСТАВНИЦИМА СПЦ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

У оквиру почетних припрема за обиљежавање 31. године од страдања Срба у Средњем Подрињу које је планирано за 1. јул ове године, Начелник општине Братунац др Лазар Продановић угостио је у свом кабинету старјешине Српске православне црквене општине Братунац протојереје-ставрофоре Душана Спасојевића и Борислава Тодића који су уједно и чланови Организационог одбора за обиљжавање наведеног догађаја. На састанку је договорено да се Организациони одбор у иницијалној форми састане 20. априла и да се на том сусрету дефинишу појединости које су од значаја за успјешну организацију овог догађаја. Одбор ће бити сачињен од Начелника општина које гравитирају регији Бирач и од црквених намјесника из ових мјеста, а у Одбору ће још бити и Митрополит Дабробосански Хризостом као и представници Владе Републике Српске и Борачке организације РС. Свака локална заједница која буде укључена у организацију догађаја имаће задатак да на локалном нивоу именује оперативну радну групу која ће директно бити укључена у реализацију појединости дефинисаних на Организационом одбору. Своје присуство и учешће у вјерском дијелу програма потврдио је и Његова Светост Патријарх српски Господин Порфирије, који ће служити Парастос жртвама овог страдања у Порти братуначког храма као и на војничком гробљу у Братунцу.

У разговору са старјешинама братуначке Црквене општине било је ријечи и о изградњи централног спомен комплекса и спомен-храма за српске жртве у протеклом рату на подручју Средњег Подриња, али и о другим темама које су од значаја за живот друштвене заједнице на подручју општине Братунац, а тичу се културног и вјерског дијалога те духовног живота у нашој општини.