ОКОНЧАНА ФИНАНСИЈСКА И ПОЛИТИЧКА БЛОКАДА: УСВОЈЕН БУЏЕТ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ ЗА 2021. ГОДИНУ

Данас је одржан наставак Прве редовне сједнице Скупштине општине Братунац на којој су одборници усвојили буџет општине за 2021. годину у износу 13. 224. 000 КМ. Усвајањем буџета окончана је финансијска блокада Општинске управе Братунац. Одборници су подржали План рада начелника општине Братунац за 2021. годину, након чега се начелник Ранкић захвалио одборницима и најавио још продуктивнији рад са бројним пројектима и активностима. Предсједник локалног парламента Радислав Јовановић испред Независне листе Заједно за Братунац поднио је оставку, те појаснио да је то учунио због политичких договора. Јовановић је изабран за потпредсједника СО Братунац, док је за новог предсједника скупштине изабран Марко Мркајић, предсједник ОО СНСД-а. Због неусвајања извјештаја о раду Скупштина општине Братунац разријешила је све чланове Управних одбора у Јавним установама, чији је оснивач Општина Братунац. На данашњој сједници одборници су разријешили дужности директора ЈУ Дома здравља Братунац др Александра Васића, а за в.д. директора именована је др Снежана Стојановић. Директорица ЈУ за педагошко васпитање и образовање „Радост“ Братунац Татјана Беатовић, разријешена је дужности, а за в.д. директора именована је Младенка Зекић, дипл. васпитач. Директор ЈУ Туристичка организација Братунац Миодраг Лончаревић, такође је разријешен дужности. За новог в.д. директора именован је Ђорђе Стојановић, дипл. правник. Директор предузећа ДОО „Малина“ Раденко Радовић разријешен је дужности, а за в.д. директора именован је Бранко Млађеновић, дипл. менаџер. За в.д. начелнике одјељења на данашњој сједници, именовани су: Шевко Карић дипл. инг. грађ. (Одјељење за привреду и друштвене дјелатности), Снежана Миловановић дипл. економиста (Одјељење за финансије), Бранислав Мићић дипл. инж. пословне информатике (Одјељење за општу управу) и Радован Петровић спец. струк. инг. грађ. (Одјељење за стамбено-комуналне послове). Током сједнице усвојенe су и остале тачке дневног реда: Приједлог одлуке о утврђивању пореске стопе за опорезивање непокретности на подручју општине Братунац за 2021. годину, Избор комисије за спровођење избора функционера СО Братунац, Приједлог одлуке о утврђивању листе стручњака, Приједлог одлуке о именовању комисије за примопредају дужности директора ЈУ и привредних друштава, чији је оснивач СО-е.