ОПШТИНА БРАТУНАЦ ПРОСЛАВИЛА КРСНУ СЛАВУ ЂУРЂЕВДАН

Општина Братунац обиљежила је данас своју крсну славу Ђурђевдан, у складу са епидемиолошком ситуацијом и уз поштовање мјера заштите од вируса корона. Након Свете литургије, у цркви Успења Пресвете Богородице начелник ове општине Срђан Ранкић и братуначки свештеник Душан Спасојевић преломили су славски колач и честитали Ђурђевдан грађанима и домаћинима који данас прослављају Светог великомученика Георгија. Честитајући крсну славу суграђанима Ранкић је, у изјави новинарима, истакао да општина Братунац данас може да се похвали покретањем многих иницијатива везаних за развој инфраструктуре, привреде, пољопривреде и туризма. -Нова локална власт, са новим младим људима и новом енергијом, кренула је у те активности, уз подршку највиших институција власти Републике Српске. Могу да најавим да ћемо у току ове године пустити у функцију и употребу гранични прелаз на Дрини и да ћемо, такође ове године, са институцијама власти Српске и Србије формирати слободну индустријску зону, која ће бити у непосредној близини тог граничног прелаза и новог моста „Братољуб“, рекао је Ранкић истичући да већ има одређених најава инвеститора и привредних друштава који су заинтересовани да дођу у Братунац и да улажу на ово подручје.