ПОБОЉШАН ДРУШТВЕНИ ЖИВОТ: ГРАЂАНИ БРАТУНЦА ДОБИЛИ ТЕРЕН ЗА ШАХ НА ОТВОРЕНОМ

Данас је на Тргу Милоша Обилића у Братунцу уприличено свечано отварање терена за шах на отвореном, а прву партију симболично је одиграо начелник општине Братунац Срђан Ранкић заједно са представницима Удружења пензионера Братунац и Шаховског клуба Братунац. Овај пројекат реализован је заједно са братуначким Удржењем пензионера и Друштвом за управљање Пензијским резервним фондом Републике Српске. -Након 20 година вријеме је да пензионери добију шаховску таблу у Братунцу. Мислим да су наши пензионери заслужили реализацију оваквог пројекта. Иако се налазимо у тешком времену пандемије, постоји воља и са локалног и са републичког нивоа да радимо на оваквим пројектима и да пред Васкшње празнике учинимо нешто на добробит грађана. Као што знате у буџету су предвиђена финансијска средства у износу 20.000 КМ за помоћ пензионерима. И ова шаховска табла једна је у низу које сам планирао да изградим и на другим локалитетима, гдје пензионери могу да проводе своје вријеме. Најављујем да ће у наредном периоду бити још активности везаних за наше пензионере. Овим пројектом се даје могућност и младим људима да науче правила шаха од искуснијих играча, рекао је начелник општине Братунац Срђан Ранкић, истичући да је ово само један од корака стварања бољег живота у Братунцу. Пензионери су се захвалили начелнику и поручили: -Ако тражите игру за ум и концентрацију, дођите у центар града и са нама заиграјте шах. Додали су још да гарантују добро дружење и спремност да пренесу искуство на младе. Након одигране партије шаха на новом терену, новинарима се обратио и Ђорђе Стојановић, предсједник Шаховског клуба Братунац: -Захвални смо начелнику што је подржао иницијативу да се на овој љетној позорници постави шаховска табла. Наш клуб има 21 активног члана и окупља категорије свих животних доби. Учествујемо у такмичењима прве лиге Републике Српске, а наш клуб је и први учесник Премијер лиге. Послије угодног дружења, начелник Ранкић одржао је састанак са члановима локалног шаховског клуба. На састанку је, између осталог, договорено да ће овај клуб у наредном периоду добити нове просторије за игру и дружење.