ПОДЈЕЛА ЗАХВАЛНИЦА ХРАБРИМ СПАСИОЦИМА

Почетак ове године, нажалост, остаће упамћен по стравичном пожару у коме су живот изгубиле двије особе, док је седам људи повријеђено. Али остаће упамћен и по храбрим херојима, који су ризиковали своје животе како би спасили друге.

Овим храбрим чином показали сте изузетну професионалност, пожртвованост, а изнад свега хуманост. Осим ваших редовних задатака, показали сте спремност да упркос великој опасности, помогнете људима који су се нашли у невољи. Тиме сте показали одговорност према свима нама и нашој Републици Српској, чију униформу заслужно носите.

Када је у питању солидарност и велико људско срце показали сте да нема граница и да се сви ми у животу водимо тиме шта можемо да урадимо за друге људе. Никада нећемо заборавити оно што сте учинили. У вријеме, када људи највише брину о себи, показали сте да сте племенити и да постоје неке вриједности које су ванвременске.

Посебно ме радује то што видим да се ради о младим људима, онима који су тек крочили у живот и који својим примјером показују пут храбрости, хуманости, племенитости. Пут којим бисмо сви требали корачати.

Како рече Петар Петровић Његош:
„Бој не бије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака.“

У име свих грађана Братунца и у своје лично име изражавам захвалност вама и вашим мајкама које су родиле и одгојиле ове храбре људе! Ваша храбра срца су донијела побједу против непријатеља који је тињајући узимао све пред собом.

Породицама настрадалих изражавам искрено саучешће, а повријеђенима желим да се уз Божју помоћ што прије опораве!

Ваш начелник, Срђан Ранкић.

Општина Братунац додјелила је захвалнице:

Грађани:
Бојан Комљеновић
Александар Стевић
Миладин Бундало
Миладин Гаврић
Данијел Трифковић
Раде Васић

Територијална ватрогасно – спасилачка јединица Братунац:
Горан Лончаревић

Никола Филиповић
Владимир Видовић