ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О РЕАЛИЗАЦИЈИ ПРОЈЕКТА "ИЗГРАДЊА ВОДОВОДНЕ МРЕЖЕ У МЗ САСЕ У ОПШТИНИ СРЕБРЕНИЦА"

-Начелници општина Братунац и Сребреница, данас су потписали Споразум о реализацији пројекта "Изградња водоводне мреже у мјесној заједници Сасе у општини Сребреница". Споразумом је регулисано питање међуопштинске сарадње на реализацији наведеног пројекта, а у циљу рјешавања проблема водоснабдијевања техничком и бактериолошки исправном водом становника мјесне заједнице Сасе.

-Вриједност радова на изградњи водоводне мреже износи 130.822,37 КМ, а исте ће финансирати општина Сребреница.

-Због велике територијалне удаљености главног водовода општине Сребреница од мјесне заједнице Сасе, пронашло се рјешење да се изради систем водоснабдијевања у овој мјесној заједници и да се исти прикључи на водоводни систем општине Братунац који је територијално ближи од водовода општине Сребреница и који располаже довољним водним капацитетом за уредно снабдијевање ове мјесне заједнице.