ПОТПИСАНИ УГОВОРИ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НВО И УДРУЖЕЊА

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић потписао је данас уговоре о финансирању једанаест пројеката невладиних организација регистрованих у овој општини, за чију ће реализацију из општинског буџета бити издвојено 41.594,30 КМ. Невладине организације имале су прилику да доставе приједлоге за пројекте у области културе, спорта, социјалне заштите, привреде, пољопривреде и заштите животне средине. Начелник Ранкић је у свом обраћању представницима невладиних организација и удружења рекао да би требало да имају за циљ пружања боље подршке грађанима. -На конкурсу су учествовале невладине организације и удружења са пројектима који своје активности реализују на територији наше општине у областима социјално-хуманитарног дjеловања, заштите и промовисања људских права, очувања културне баштине, његовања историјских тековина, као и развоја културно-умјетничког стваралаштва. Ту су и пројекти, који се баве друштвеном бригом о дјеци и младима, као и заштитом животне средине. Подржавамо пројекте невладиног сектора у Братунцу и стварамо све неопходне механизме да би невладин сектор био у служби развоја ове локалне заједнице. У будућности ћемо наставити са овим активностима уз још већи износ буџета издвојеног за пројекте, истакао је Ранкић. Представници невладиних организација захвални су због прилике која им је пружена, јер је, како кажу важна за развој и стратегију општине Братунац. -Захвални смо због шансе да на овај транспарентан начин аплицирамо за пројекте и добијемо финансијска средства за њих. Одабир је јако добар, то су све организације, које се баве пројектима и треба финансирати ове ствари, које се тичу развоја наше општине и у складу су са њеном стратегијом, рекла је Уна Зечић, предсједница Удружења грађана “Супер У“ Братунац. Уговоре су данас потписали представници организација: Удружење жена "Природа", СРУ "Дрина", Удружење жена "Маја", Планинарско друштво "Кик", Удружење жена жртава рата, Удружење грађана "Супер У", Удружење грађана "Бескрајна прича", Удружење добровољних давалаца крви " 9. Јануар", Удружење жена "Јадар", Удружење родитеља хендикепиране дјеце "Лептир", Удружење грађана "Фагус".