РЕГИОНАЛНИ ФЕСТИВАЛ ФОЛКЛОРА У БРАТУНЦУ И ЉУБОВИЈИ

У петак, 19. и суботу, 20. августа одржаће се Регионални фестивал фолклора „На дринске обале двије, једно се коло вије“ у организацији КУД-а „Мост“ из Братунца и КУД-а „Азбуковица“ из Љубовије. На фестивалу ће учествовати културно-уметничка друштва из Љубовије, Бајине Баште, Малог Зворника и Лознице (Република Србија) и Братунца, Сребренице, Бијељине и Вишеграда (Република Српска).

Учесници ће бити смештени у конаку манастира Св. Николаја у Соко Граду где ће бити одржан и први концерт у петак у 18.30 часова. Други концерт биће одржан у суботу, такође са почетком у 18.30 часова, на Тргу Милоша Обилића у Братунцу.

Покровитељи фестивала су Управа за сарадњу са дијаспором и Србима у региону Републике Србије, Општина Братунац и Општина Љубовија. Организатори истичу да је ово значајан догађај за ову регију, за очување нашег заједничког културног наслеђа и позивају све заинтересоване да присуствују овој културно-уметничкој манифестацији.

Вијест преузета са фејсбук странице Општине Љубовија