СЕОНА - ОБИЉЕЖЕНА СЕОСКА СЛАВА

У братуначком селу Сеона данас је одржана молитва поводом сеоске славе Спасовдана, коју су некада обиљежавали становници овог, сада, скоро напуштеног села.

Молитви и освећењу водице присуствовали су некадашњи житељи села и њихови потомци, те начелник општине Братунац Лазар Продановић и представници локалне власти.

Општина Братунац је помогла да се санира пут до села чиме је омогућила да ово окупљање убудуће опет постане традиција.

Начелник Продановић је изразио задовољство што је имао прилику да присуствује једном оваквом окупљању, имајући у виду да су житељи села данас расијани по свијету. Као и већина других братуначких села и ово је тешко страдало у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату. Да се жртва његових становника не би заборавила, начелник је обећао да ће општина Братунац помоћи изградњу спомен плоче која ће бити посвећена настрадалим становницима села.