СМИЈЕЊЕН ПРЕДСЈЕДНИК СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ МАРКО МРКАЈИЋ

Одборници Скупштине општине Братунац разријешили су данас дужности предсједника ове скупштине Марка Мркајића. За смјену Мркајића гласало је свих 17 присутних, од укупно 25 одборника овог локалног парламента.

Тајном гласању за опозив, као и наставку рада треће редовне сједнице Скупштине општине,није присуствовало пет, од укупно шест одборника СНСД-а, одборници СДС-а  и један одборник Савеза за нову политику.

Редовна сједница, коју је водио потпредсједник Скупштине Радислав Јовановић, настављена је расправом о предложеним тачкама дневног реда.

Одборници су усвојили Одлуку о одређивању годишње  паузе у раду Скупштине општине Братунац за 2021.годину, у периоду од 15.августа до 15.септембра.

На данашњој сједници усвојен је Нацрт платформе за мир и донесена Одлука о приступању изради Омладинске политике општине Братунац за период 2022 – 2026 година.