СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ЗА РОДИТЕЉЕ

Данас је начелник општине Братунац др Лазар Продановић уприличио свечани пријем за 26 брачних парова који су у претходних 5 мјесеци постали родитељи новорођенчади, поднијели захтјеве и остварили право на  једнократну новчану помоћ за рођење дјетета, а све у складу са Правилником о критеријумима, начину и поступку расподјеле средстава за стимулисање наталитета на подручју општине Братунац.

Дванаест мајки је добило износе од 500 КМ за рођење првог дјетета, три мајке износе од  700 КМ за рођење другог дјетета, осам мајки износе од 1.000 КМ за рођење трећег дјетета и три породице  износе од 1000 КМ за рођење четвртог дјетета.

Општина Братунац ће и у наредном периоду наставити да издваја значајна средства за ову намјену, као и да разним механизмима подржава младе брачне парове и стимулише их  да остају на простору наше општине.

ЧЕСТИТАМО СВИМ РОДИТЕЉИМА!

Фото: УПСМедиа