СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

Вечерас је у биоскопској сали Дома културе у Братунцу одржана свечана академија посвећена првом српском просветитељу и учитељу Светом Сави. У умјетничком дијелу програма учествовали су ученици основних и средње школе и дјечији хор "Лудмер".

Овом догађају присуствовао је и начелник општине др Лазар Продановић који је уручио награде и захвалнице ученицима који су остварили успјех на републичким такмичењима. Награђене су ученице Тамара Станојевић - за постигнути успјех на Републичком такмичењу из математике и ученица Лана Живановић - за постигнути успјех на Републичком такмичењу из ликовног рада "Дан Републике".

За постигнуте изузетне резултате у области васпитања и образовања ученика, захвалнице и награде уручене су наставницима Филипу Симићу и Томиславу Благојевићу.

Домаћин овогодишње Светосавске академије, била је ОШ "Петар Кочић" Кравица.