УРУЧЕНО 11 ВАСКРШЊИХ ПОКЛОН - ПАКЕТА

Поводом предстојећих васкршњих празника предсједница Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила у Братунцу Радојка Филиповић уручила је данас поклон - пакете, који су припремљени за 11 пороцица, чланова ове организације. У циљу заштите здравља људи, а у складу са тренутном епидемиолошком ситуацијом и прописаним мјерама заштите, пакети су подијељени испред канцеларије ове организације. -Жеља нам је да са овим скромним пакетом унесемо радост у њихове домове у дане најрадоснијег хришћанског празника Васкрса. На овај начин показујемо да породице погинулих и несталих Срба које живе на подручју општине Братунац, нису заборављене од организације којој припадају, изјавила је новинарима Филиповићева. Она је навела да је за 14 година овом врстом подршке обухваћена 361 породица. Помоћ се обезбјеђује из Хуманитарног фонда ове организације у који чланови сваког мјесеца издвајају по једну марку.Ова хумана акција традиционално се организује у сусрет божићним и васкршњим празницима, те поводом обиљежавања 15.септембра – Дана несталих Републике Српске.