ВАТРОГАСЦИ УПРИЛИЧИЛИ ДРУЖЕЊЕ СА МАЛИШАНИМА ИЗ ВРТИЋА „РАДОСТ“

Данас су на Тргу Милоша Обилића припадници Територијалне ватрогасно - спасилачке јединице Братунац у сарадњи са начелником општине Братунац Срђаном Ранкићем уприличили дружење са малишанима из вртића „Радост“. Припадници Територијалне ватрогасно - спасилачке јединице одржали су предавање прилагођено дјеци овог узраста, а након предавања упознали су малишане са ватрогасном опремом. -Дјеца су одушевљена. Доста малишана је изразило жељу да се у будућности бави баш овим послом. Сама ријеч спасилац, буди у њима неку акцију и жељу да некоме помогну. Трудили смо се да им представимо наше занимање на прави начин и да им објаснимо да занимање ватрогасца није да гаси ватру, него да спашава животе других, било да се ради о пожару, поплави, земљотресу, саобраћајној незгоди, рекао је замјеник командира ТВСЈ Братунац Златан Симић. За крај дружења малишанима су подијељени симболични поклони, а начелник општине и старјешине ТВСЈ Братунац поручили су да ће овакве активности бити организоване и у наредном периоду са малишанима из свих основних школа са територијe општине Братунац.