ЗАКЉУЧАК О РАДНОМ ВРЕМЕНУ ЗА РЕПУБЛИЧКЕ И ВЈЕРСКЕ ПРАЗНИКЕ У МЈЕСЕЦУ МАЈУ 2021.ГОДИНЕ

Број:02-020-239/21 Дана,26.04.2021.године                                                                                                           На основу члана 5.тачка 3.Закона о празницима Републике Српске („Службени Гласник Републике Српске“ бр.43/07), члана 59. и 82.став 3. Закона о локалној самоуправи („Службени Гласник РС“ бр.97/16) и члана 67.Статута општине Братунац („Службени Гласник општине Братунац“ бр.10/2017), Начелник општине Братунац доноси:                          ЗАКЉУЧАК О радном времену за републичке и вјерске празнике у мјесецу мају 2021.годинe                                                                Члан 1.                                                               На данерепубличких празника Међународни дан рада и Дан побједе над фашизмом 01.05.,02.05. и 09.05.2021.године и на дан вјерског празника Васкрс 02.05.2021.године на подручју општине Братунац не раде занатско-предузетнички и трговински објекти, осим правних лица и предузетника наведених у члану 2.став 3. и члану 5. Одлуке о одређивању радног времена трговинским и занатско предузетничким радњама на подручју општине Братунац („Службени Билтен општине Братунац“ бр.7/11) и то: -          Правна лица и предузетници који обављају дјелатност производње хљеба, пецива, свјеже тестенине и колача и продаје истих а не налазе се у стамбено пословном објекту; -          Трговински објекти са претежно прехрамбеном робом у кругу аутобуске станице као и бензинске пумпне станице; -          Трговински објекти, типа „драгстор“ и -          Трговина на мало погребном опремом. Сходно одредбама члана 5.став 2. и 3. Одлуке о одређивању радног времена трговинским и занатско предузетничким радњама на подручју општине Братунац („Службени Билтен општине Братунац“ бр.7/11), на дан 03.05.2021.године у времену од 07:00 до 12:00 часова, могу да раде: -          продајни објекти који се баве трговином на мало месом и производима од меса (месаре); -          продајни објекти у којима се обавља трговина на мало цвијећем (цвјећаре); -          продајни објекти у којима се обавља трговина на мало прехрамбеним и непрехрамбеним производима у власништву самосталних предузетника и привредних друштава; -          предузетници који се баве пружањем фризерских и других третмана за уљепшавање и -          продајна мјеста АД „Лутрија РС“ Бања Лука Члан 2. За вријеме трајања републичких празника Међународни дан рада и Дан побједе над фашизмом и вјерског празника Васкрс, а ради задовољења неопходних потреба грађана за комуналним, здравственим и другим услугама, дужни су да раде:ватрогасна јединица, здравствене установе и предузећа за снабдијевање водом, електричном енергијом и за превоз путника. Предузећа, установе и организације из става 1. овог члана обавезни су да организују ои обезбједе рад и дежурства у обиму који задовољава функционисање њихове основне дјелатности потребне за пружање услуга грађанима за вријеме трајања републичких празника. Апотеке и ветеринарске амбуланте могу радити редовно радно вријеме за вријеме трајања републичких празника Члан 3.             Овај Закључак се не односи на привредне субјектe који се баве угоститељском дјелатношћу, чије је радно вријеме регулисано Закључком републичког штаба за ванредне ситуације бр.83-1/21 од 23.04.2021.године. Члан 4. Овај Закључак ступа на снагу даном доношења, а објавиће се у Службеном Гласнику општине Братунац.                                                                                                                                         НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ                                                                                                                                   Срђан Ранкић,дипл.правник с.р.