ЗБОГ НЕДОСТАТКА КВОРУМА НИЈЕ ОДРЖАН НАСТАВАК ПРВЕ РЕДОВНЕ СЈЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

Због недостатка кворума, данас није одржан наставак Прве редовне сједнице Скупштине општине Братунац, на којој је било предвиђено усвајање буџета за ову годину. Од укупно 25 одборника сједници је присуствовало 12 одборника, а одсутно 13: СНСД (4), СДА (3), ДНС (3), СПС (2), Бошњачка листа (1). Обраћајући се новинарима начелник општине Братунац Срђан Ранкић рекао је да се већина одборника ове Скупштине понаша неодговорно и тиме наноси штету граду и грађанима. Он је подсјетио да је разговарао са одборницима како би се ријешила одређена питања и одблокирао рад. -Они сви подржавају и прате рад начелника, међутим, кад треба да дођу на скупштину имају проблем. Замолио сам их да изгласамо буџет. Било коју примједбу да имају ја ћу је уважити и да наставимо да радимо. Много је посла пред нама. Могли смо данас доћи овдје на пола сата и изгласати овај буџет да одблокирамо функционисање општине Братунац и могли смо одмах након тога одржати састанак и наставити разговоре, али видјели сте да они нису показали трунку воље да то завршимо, рекао је начелник Ранкић истичући да због таквог става највише трпе социјално угрожене категорије, грађани и сви радници чији приходи се финансирају из буџета општине. Новинарима се обратио и предсједник Комисије за избор и именовање Брано Ђурић, а у изјави за медије, рекао је: -Запримио сам један допис од одређене групе одборника, који захтјевају да се закаже сједница Комисије за избор и именовање и да се закаже наставак Прве редовне сједнице СО Братунац, која је прекинута. Видјели сте да је прије пар дана господин Марко Мркајић упутио допис предсједнику скупштине , као предсједник ОО СНСД-а да се закаже наставак ове сједнице. Сједница је заказана за данас. Само један одборник СНСД-а, појавио се на скупштини, а сви остали су остали тамо испред или су сједили у кафани. Нико од њих није био спреман да покаже одговорност према грађанимаданас и да присуствује сједници.