БРАТУНАЦ: 10.ЈУЛА ДАН СЈЕЋАЊА НА „СТРАДАЊЕ СРБА У ПОДРИЊУ“

У организацији Одбора за његовање традиције ослободилачких ратова Владе Републике Српске на Градском гробљу у Братунцу биће служен парастос за све погинуле, нестале и убијене српске војнике и цивиле из средњег Подриња и Бирча, настрадале у посљедњем рату.

Парастос ће бити служен и цвијеће положено код Спомен крста 10. јула 2021. године (субота) са почетком од 11.00 часова, док је пола сата касније предвиђено обраћање званичника и комеморативни програм на Тргу Милоша Обилића.

Овогодишње сјећање на страдање Срба из средњег Подриња биће одржано уз поруку „Мртве не заборавимо, живе борце поштујмо!“.

За бројне масовне злочине над Србима, које су муслиманске снаге из Сребренице под командом Насера Орића починиле од 1992. до 1995. године још нико није одговарао.

ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ!