БРАТУНАЦ: ОБИЉЕЖЕН ДАН МЕДИЦИНСКИХ СЕСТАРА И ТЕХНИЧАРА

Спашавање живота, пружање помоћи, одговорност, пожртвованост - дио су свакодневнице медицинског особља. Данас се широм свијета на различите начине обиљежава Међународни дан медицинских сестара, тим поводом начелник општине Братунац Срђан Ранкић посјетио ЈЗУ Дом здравља Братунац, гдје је уприличен разговор са медицинским особљем. Начелник је у своје име и у име својих сарадника, честитао свим медицинским сестрама и техничарима њихов дан, а за све запослене у ЈЗУ Дом здравља Братунац из буџета општине издвојио је по 100 КМ за допринос у стручном, квалитетном и успјешном раду, као и за рад у отежаним условима у вријеме пандемије вируса корона. -Циљ данашње посјете је указивање на значај сестринске професије, односно медицинске струке. Знање и труд често нису препознати у јавности, што не значи да нису важни. Позив медицинске сестре, доктора или медицинцког техничара, јединствен је, јер захтјева преданост позиву. Њихова посвећеност није изостала ни у доба корона вируса, гдје су се нашли на првој линији одбране у борби против невидљивог непријатеља. У знак велике захвалности овим људима, који се свакодневно доказују, сусрећу се са потешкоћама и разним изазовима пружајући помоћ болесницима, упутио сам данас честитку и пожелио пуно успјеха у даљем раду, рекао је начелник Ранкић. Директорица ЈЗУ Дом здравља Братунац др Снежана Стојановић у обраћању медијима изразила је захвалност због данашње посјете. -Захвални смо начелнику јер је дошао да поразговарамо о нашим проблемима и плановима. Иако имамо редовна примања, ова новчана подршка показује заиста један лијеп гест. У будућности се надамо једној чврстој сарадњи са начелником, изјавила је директорица ЈЗУ Дом здравља Братунац др Снежана Стојановић. У ЈЗУ Дом здравља Братунац од почетка пандемије корона вируса до данас обављено је 6. 300 прегледа, позитивних на корона вирус било је 520, а укупно вакцинисаних са двије дозе 301 лице. Међународни дан медицинских сестара обиљежава се у цијелом свијету, сваке године 12-тог маја, у спомен на рођење Флоренс Најтингел, британске медицинске сестре, зачетнице модерног сестринства као признате професије.