ЕДУКАЦИЈА ИЗБОРНИХ КОМИСИЈА У СЈЕДИШТУ ЦЕНТРАЛНЕ ИЗБОРНЕ КОМИСИЈЕ БиХ

Дана 29.05.2024. године Општинска изборна комисија Братунац присуствовала је едукацији изборних комисија у сједишту Централне изборне комисије БиХ.

Циљ едукације је био упознавање са измјенама и допунама Изборног закона БиХ и новим подзаконским актима који ће се примјењивати на предстојећим Локалним изборима 2024. године.

Чланови Централне изборне комисије БиХ, као и службеници Секретаријата Централне изборне комисије БиХ су приликом обуке чланова основних изборних јединица у БиХ посебан акценaт ставили на Правилник о провођењу избора у Босни и Херцеговини, као и на Правилник о именовању и разрјешењу Бирачких одбора за Локалне изборе у Босни и Херцеговини 2024. године.

Општинска изборна комисија Братунац ће у наредном периоду и у складу са Упутством о роковима и редослиједу изборних активности за Локалне изборе 2024. године извршити обуку и едуковање чланова Бирачких одбора за предстојеће Локалне изборе 2024. године.