ИЗГРАДЊА НОВЕ ИНФРАСТРУКТУРЕ У БРАТУНЦУ

Данас је В.Д. Начелник општине Братунац г-дин Бранислав Тришић у Сарајеву потписао споразум о суфинансирању инфраструктурних пројеката у Братунцу између Министарства за људска права и избјеглице БиХ и наше локалне управе. Ради се о пројектима изградње тротоара у насељима Моштанице, Побрђе и Михајљевићи као и изградњи водоводне мреже у Глоговој и Кравици, за шта је наведено Министарство обезбједило 130.000,00 КМ док ће остатак средстава обезбједити општина Братунац и надлежна комунална предузећа.

Пројекат ће се реализовати у неколико фаза, а радови на првој фази почеће у првом кварталу ове године. Напомињемо, у току су радови на изградњих нових паркинга у граду те реконструкција и асфалтирање нових улица у ужем градском језгру, а паралелно са овим радовима реализује се активност реконструкције постојеће мреже уличне расвјете.