МИНИСТАРКА НАТАЛИЈА ТРИВИЋ ПОСЈЕТИЛА БРАТУНАЦ

Министарка просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић посјетила је данас општину Братунац, гдје је са начелником Срђаном Ранкићем и директорима школа разговарала о раду и пројектима који ће бити реализовани у сфери образовања и културе. Она је, након састанка у кабинету начелника, обишла Средњошколски центар и најавила да ће Министарство обезбиједити 35.100 КМ за замјену столарије у тој образовној установи. -На састанку са начелником разговарали смо о сарадњи Министарства и локалне заједнице у смислу проширења капацитета за предшколско васпитање и образовање, јер је Министарство омогућило да у склопу школа своју дјелатност обављају вртићи, изјавила је Тривићева, истичући у обраћању новинарима да општина Братунац посвећује посебну пажњу најмлађим становницима, те да ће за њих већ од септембра бити обезбијеђен простор у школама. Она је честитала завршетак ове школске године просвјетним радницима, управама образовних установа, ученицима и њиховим родитељима и пожелила много успјеха и среће, посебно ученицима који уписују средње школе. -Обилазећи објекат Средњошколског центра установили смо да овај центар има озбиљне намјере по питању образовања. Исказане су и потребе по питању реконструкције. Договорили смо да се овог љета ради прва фаза, која се односи на столарију, поручила је Тривићева. Начелник Ранкић упознао је министарку Тривић да ће општина Братунац од наредне школске године учествовати у трошковима превоза ученика основних и средњих школа. -По први пут ове године кренули смо у поступак набавке уџбеника за прве разреде средњих школа у Братунцу. Настојаћемо да у наредном периоду обезбиједимо два до три минибуса, које ћемо дати на управљање и коришћење школама, поручио је Ранкић. Директор Средњошколског центра Драган Продановић упознао је министарку Тривић да је објекат ове образовне установе изграђен 1987. године, те да је потребно извршити његову санацију и реконструкцију. -Обиласком објекта закључили смо да је овој школи потребна хитна реконструкција, санација кровне конструкције и фасаде. Захвални смо Министарству јер су нам омогућена дефицитарна занимањаи и олакшице за те ученике у виду стипендија и превоза, рекао је Продановић истичући и добру сарадњу са локалном заједницом која ће обезбиједити бесплатне уџбенике за ученике који се ове године уписују у први разред као и учешћеу трошковима превоза средњошколаца.