МИТРОПОЛИТ ДАБРОБОСАНСКИ ХРИЗОСТОМ ПОСЈЕТИО ОПШТИНУ БРАТУНАЦ

Његово Високопреосвештенство митрополит дабробосански господин Хризостом посјетио је данас општину Братунац.

У пратњи представника Црквене општине Братунац, разговарао је са начелником општине Лазаром Продановићем о изградњи храма и спомен комплекса који ће бити намјењен свим Србима страдалим у Средњем Подрињу и Бирчу. Договорено је да се крене са реализацијом ове идеје, која се одлаже већ неколико година.

Митрополит је исказао захвалност на позиву и истакао да је питање изградње храма и спомен комплекса питање, не само од црквеног већ од националног интереса, те да је неопходно овом питању приступити одговорно без даљег одлагања.

Начелник је изразио захвалност и задовољство посјетом. Истакао је да ће након одређивања локације, општина Братунац кренути са рјешавањем имовинско-правних питања, како би се у што скорије вријеме приступило изградњи храма и спомен комплекса.