НАЧЕЛНИК У ПОСЈЕТИ ПРЕДУЗЕЋУ Д.О.О. “МАЛИНА“ БРАТУНАЦ-КРАВИЦА

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић посјетио је данас предузеће Д.О.О. “Малина“ Братунац-Кравица да би се информисао на лицу мјеста о стању у предузећу, чији је оснивач Општина Братунац. Нажалост, начелник је огорчен стањем у коме се тренутно налази расадник, као и управљањем и функционисањем предузећа, а што је посљедица немарности претходне власти, која је ово предузеће уназадила. Ранкић је разговарао са новим руководством и радницима предузећа при чему је договорено повећање сатнице за физичке раднике како би се испоштовале већ договорене обавезе према њима. -Срамота је што је топли оброк физичког радника до данашњег дана био 2 КМ и што су моји претходници стављали ове раднике у такав положај. Предузеће ће радити и напредовати, али морамо размишљати о достојанству човјека, прије свега. Данас смо постигли договор да за почетак њихов топли оброк повећамо на 5 КМ. Расадник неће служити у сврху подјеле предизборних садница, него ћемо у будућности изградити једно рентабилно и успјешно предузеће, изјавио је начелник Ранкић. У разговору са управом, начелник је захтјевао да се у наредном периоду обезбједи сљедеће:- да се предузеће и расадник стави у пун капацитет са циљем да се обезбједи годишња производња од најмање 500.000 садница малине за домаће тржиште, а првенствено за произвођаче са братуначке општине, а вишак да се понуди у продају;- да се формира плантажа засада малине на површини од 2 хектара са очекиваним годишњим приносом од 20 тона плода малине тј. приходи предузећу од 100.000 КМ;- да се пластеници и стакленици којима располаже предузеће ставе у функцију производње цвијећа и украсног биља, које ће се користити за потребе општине Братунац, као и за продају;- да се размотри могућност производње садница јабуке, крушке и сл. култура;- да се врши редовно одржавање система за наводњавање и омогући свим пољопривредним произвођачима на територији општине да наводњавају своје засаде малине;- да се сједиште предузећа измјести у МЗ Кравица, гдје предузеће обавља своју регистровану дјелатност. Овим активностима очекује се да у наредном периоду предузеће постане рентабилно и самоодрживо, да запошљава још већи број радника тј. да нико са кравичког подручја ко жели да ради не буде без посла.