НАГРАДА ЗА ЧЛАНОВЕ БОКСЕРСКОГ КЛУБА “КУМ“

Чланови боксерског клуба “Кум“ Братунац остварили су запажен резултат на првенству Србије у Лазаревцу у категорији за пионире, кадете и јуниоре. Златне медаље освојили су Ђорђије Вујић у категорији пионира до 53 килограма и Мануела Вујић у јуниорској категорији до 57 килограма. Дуња Вуксић освојила је бронзу у кадетској категорији до 51 килограм. Они су наступили испред Марчета тима, док је Тихомир Шарчевић наступио испред Партизана у јуниорској категорији, освојивши бронзу. Тим поводом, начелник општине Братунац Срђан Ранкић позвао је младе спортисте, како би им честитао и уручио награде због постигнутих резултата. -Честитао сам малишанима на постигнутом успјеху. Из буџета општине биће издвојена средства за њихов даљи рад. До сада сам награђивао све успјешне ученике, спортисте и студенте, па ће и ова дјеца бити награђена са по 100 КМ из средстава предвиђених за спорт, рекао је начелник Ранкић. У обраћању медијима тренер БК “КУМ“ Синиша Лопатић изразио је захвалност начелнику због доприноса клубу. -Ми имамо клуб и у Врхпољу у Србији. Они су наступали испред Марчета тима из Србије. Медаље у наш клуб почеле су пристизати како је начелник дошао на власт. Прије тога нисмо имали ни медаље, ни активности, јер је буџет за наш клуб био мали. Имали смо на годишњем нивоу 1.200 КМ, некада ни тај износ нисмо добијали у цјелини. Нови начелник је чак из својих приватних ресурса давао средства за наш клуб. Иако припреме за такмичења изискују доста одрицања, побједа је главна мотивација за даље. -Осјећам се фантастично, зато што се одрицање које сам улагала у тренинге исплатило, тако да се надам да ћу имати још побједа и да ћу са својим братом и са друговима освајати многе побједе, рекла је Мануела Вујић, чланица БК “КУМ“. Боксерски клуб “КУМ“ основан је прије шест година, а већ три године тренер Синиша Лопатић предводи овај клуб. За сада клуб броји 20 чланова, а у будућности надају се већем броју и успјешнијим резултатима.