НАЈАВЉЕНА АКЦИЈА “АПРИЛ- МЈЕСЕЦ ЧИСТОЋЕ“

Током мјесеца априла у Братунцу ће бити организована акција чишћења и уређења града, под називом “Април-мјесец чистоће“, најавио је начелник општине Братунац Срђан Ранкић. -Израдио сам један календар за овај мјесец, гдје сам планирао да покренемо неке масовне активности. Акцију отпочињемо у петак (09.04.2021.) подјелом садница бијелог јасена. План је да подијелимо саднице школама, грађанима, те да један дио садница оставимо за град и Рајску плажу. Након тога, у суботу (10.04.2021.) организоваћемо уређење Рајске плаже, рекао је начелник Ранкић. У оквиру програма „Април-мјесец чистоће“ обухваћено је низ активности чишћења и уређења околиша, које ће се реализовати и у наредним викендима мјесеца априла. -За наредну суботу (17.04.2021.) планирано је рјешавање проблема дивљих депонија, које се налазе по приградским насељима. Викенд послије тога (24.04.2021.) , ангажоваћемо се на чишћењу и уређењу града, а пред први мај и Васкрс да се детаљно оперу улице, истакао је начелник Ранкић. Организатор ове акције је Општинска управа Братунац. Начелник Ранкић апелује на сва удружења, спортске клубове, средљошколце и све грађане да узму учешће у акцији и тиме допринесу да општина Братунац буде здрава, уредна и привлачна средина. Циљ акције је чишћење и уређење града, али и подизање нивоа свијести становништва о правилном одлагању отпада. Више детаља о свим активностима, објавићемо у наредном периоду.Пратите нас!