НАЈУСПЈЕШНИЈИ ЂАЦИ У БРАТУНЦУ ДОБИЛИ НАГРАДЕ

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић уприличио је данас свечани пријем за ученике генерације, побједнике републичких такмичења и “вуковце“ из братуначких основних школа и Средњошколског центра, којима је уручио општинске дипломе и новчане награде, поводом завршетка школске године. Са 150 КМ награђена је ученица генерације у братуначком Средњошколском центру Николина Остојић. У категорији основаца најистакнутији били су Вељко Драгичевић, ученик генерације ОШ “Вук Караџић“, Дајана Јаковљевић, ученица ОШ “Бранко Радичевић“ и Анђела Миловчевић, ученица ОШ “Петар Кочић“. Дипломе и по 100 КМ добили су “вуковци“ и побједници републичких такмичења.. Начелник Ранкић поздравио је ученике и честао им на постигнутим резултатима. -Драго ми је што сам имао прилику да угостим најбоље ученике и да им покажем да имају сву нашу подршку. Ова дјеца на најбољи начин афирмишу нашу општину. Желим им много успјеха у раду и даљем школовању. Ови ученици имају добар наставни кадар, квалитет и његују традицију успјеха и надам се да ће тако остати, рекао је начелник Ранкић у обраћању медијима. Награде и признања позитивно ће утицати на успјешан наставак рада и труда ових ђака. -Много ми је драго и много ми значи ова награда, коју ми је уручио начелник. Она нам даје мотивацију да наставимо са успјесима, надам се да ћемо оправдати и бити понос нашег града, рекао је Вељко Драгичевић, ђак генерације ОШ “Вук Караџић. Из буџета Општине Братунац за ове награде издвојено је укупно 1.400 КМ.